Yeni DJI Mini 3, gri bir arka planda uçarken resmedilmiştir.

resim: DJI

Benzinden bakkala kadar her şeyin maliyeti durmadan artıyor, ancak DJI enflasyonla kafa kafaya mücadele eden tek şirket gibi görünüyor. serbest bırakarak en popüler dronlarının daha uygun fiyatlı versiyonları. İlk olarak DJI Mavic 3 Klasik: olmayan daha ucuz bir sürüm orijinal Mavic 3’ün telefoto lensive şimdi DJI Mini 3 kurban eder Pro sürümünün en iyi özelliği: otomatik engellerden kaçınma.

Ne zaman DJI Mini 3 Pro, Mayıs ayında geri geldi, bu yılın başlarında, şirketin drone inşa etme becerilerini geliştirmek için harcadığı yılların bir kanıtıydı. Drone’u katlandığında bir ceket cebinde saklanacak kadar küçük yapan katlanır bir tasarıma rağmen, dikey veya yatay yönlerde 60 fps’de 4K video çekebilen 1/1,3 inç CMOS sensörlü bir kamera, bir kablosuz video içeriyordu. 12 kilometrelik iletim menzili, iyileştirilmiş uçuş süreleri ve “Üç Yönlü Engel Algılama.” Bu en az özellik kullanır drone’ya yardımcı olmak için ileri, geri ve aşağı dönük sensörler uçuş yolundaki engelleri algılar ve aktif olarak bunlardan kaçınır. Ayrıca tüm bunları sadece 249 gram ağırlığındayken yaptı. DJI Mini 3 Pro’yu FAA’ya kaydettirmek zorunda kalmadan amatör pilotlar tarafından ticari olmayan eğlence amaçlı kullanılmasına izin verir.

Tek büyük dezavantajı DJI Mini3 Pro 669 dolarlık fiyat etiketiydi, ki bu olmadı Dahil etmek onun gerekli denetleyici. FAA kayıt sürecinden geçmek istemeyen amatör meraklılar için ideal bir drone olmasına rağmen, Mini 3 Pro ucuz olmaktan çok uzaktı, ancak yeni DJI Mini 3’ün resme girdiği yer, ‘Pro’ atamasını ve yaklaşık 260 $’ı atıyor. tek başına drone için fiyat etiketi kapalı.

Yeni DJI Mini 3, pastel pembe ve mavi bir zemin üzerinde uçuyor.

Yeni DJI Mini 3, ön pervanelerin altında ek bir çift destek ayağına sahiptir.
resim: DJI

Her ne kadar aralarındaki kozmetik farklılıklar DJI Mavic 3 ve DJI Mavic 3 Klasik dronlar neredeyse algılanamazdı, yeni DJI Mini 3 ile orijinal Pro sürümü arasında göze çarpan birkaç fark var. optik sensörlerin bariz eksikliği doğru cayro-stabilize kameranın üstünde ve iki ön pervanenin altına ek bir çift destek ayağı.

Katlanmış DJI Mini 3 Pro, katlanmış DJI Mini 3'ün yanında duruyor.

DJI Mini 3 Pro (solda) ve yeni DJI Mini 3 (sağda).
resim: DJI

Hala Pro sürümü ile aynı kamera ve sensörü içerir, ayrıca manzara modunda veya 90 derece döndürülmüş kamerayla 4K/60 fps video çekebilme, ancak “Üç Yönlü Engel Algılama”nın kaldırılması oldukça önemli bir kayıp, yetenekli pilotlardan uzak olanlar için bile dronunuzun güvenli bir şekilde geri dönmesi neredeyse bir parça ekstra sigortaya sahip olmak gibiydi. Mini 3 ayrıca, Mavic Mini 2’nin sunduğu menzile bir adım geri dönerek, kablosuz video iletim menzillerinin 12 kilometreden 10 kilometreye düştüğünü görüyor.

Daha ucuz bir fiyat noktasının yanı sıra engellerden kaçınma konusunda bir umut ışığı varsa, DJI Mini 3 standart pilinden biraz daha uzun uçuş süreleri elde etmeyi başarıyor: açıkken 34 dakikaya kıyasla 38 dakikaya kadar profesyonel. Kullanıcılar ayrıca, Pro ile 47 dakika olan maksimum uçuş sürelerini 51 dakikaya çıkarmak için isteğe bağlı daha büyük Akıllı Uçuş Bataryası Plus’ı değiştirebilirler; FAA kaydı.

DJI RC kontrol cihazının yanındaki katlanmış DJI Mini 3, mavi bir arka planda.

resim: DJI

Yeni DJI Mini 3, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde 409 dolardan başlayacak, ancak zaten mevcut donanıma sahip bir DJI drone pilotu değilseniz, bu fiyat tartışmalı bir nokta. Yeni başlayanların bunun yerine, eski DJI RC-N1 uzaktan kumandasıyla birlikte verilen Mini 3 için 499 ABD doları (drone’dan akış videosunu önizlemek için bir akıllı telefon gerektirir) veya daha yeni DJI RC denetleyicisi içeren bir paket için 639 ABD doları ödemesi gerekecek. kendi yerleşik dokunmatik ekranı.

Kontrollerde kendinize güveniyorsanız, DJI Mini 3’ün daha ucuz giriş noktası kesinlikle caziptir, ancak daha önce hiç drone uçurmadıysanız, DJI Mini 3 Pro’yu ciddi şekilde satın almayı düşünmelisiniz. engel kaldırma bir gün sizi çok maliyetli bir kazadan kurtarabilir.genel-7