Eh, başka bir yayın hizmeti az önce kendi reklam destekli katmanını başlattı. Disney Plus’ın yeni duyurulduğu gibi Blog yazısıDisney+ Basic adlı “merakla beklenen” reklam destekli planını ABD’de kullanıma sundu.

Disney+ Premium abonelerinin erişebildiği tüm temel ürün özellikleri ve içerik, Disney+ Basic planındaki kullanıcılar tarafından da kullanılabilir olacaktır. Bu, bir Disney+ Basic abonesi olarak Disney’in orijinal filmlerine ve TV dizilerine erişebileceğiniz, 4K Ultra HD, Full HD ve HDR10 gibi yüksek kaliteli video formatlarına erişebileceğiniz ve aynı anda dört cihaza kadar akış gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. ve yedi adede kadar profil oluşturma yeteneği.

Ancak, en azından piyasaya sürüldüğünde, Disney+ Basic abonelerinin İndirmeler, GroupWatch, SharePlay ve Dolby Atmos gibi Premium özelliklerden yararlanmaları kısıtlanacak. Bir Disney sözcüsü söyledi TechCrunch şirketin bu özellikleri bir noktada Disney+ Basic’te sunmayı umduğu, ancak ne zaman olacağı belli değil.

Ama şimdi The Mandalorian’ın 3. sezonunu daha az paraya izleyebileceğinizi düşünüyorsanız, bir kez daha düşünmelisiniz. Disney+ Basic katmanının kullanıma sunulmasıyla birlikte Disney+, Premium planının fiyatını da artırdı. Disney+ Basic’in fiyatı 7,99$ ve Disney+ Premium’un fiyatı 7,99$’dan şimdi 10,99$. Bu, aynı fiyatı ödeyeceğiniz, ancak reklam izleyeceğiniz anlamına gelir.

Disney+ için 11$ ödemek istemiyorsanız Temel plana geçebilir ve şu an ödediğiniz fiyatın aynısını ödeyebilirsiniz. Ancak, fiyat artışıyla ilgili bir sorununuz yoksa başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Disney+ Basic’in kullanıma sunulmasıyla birlikte şirket, paket seçeneklerini de değiştirdi. Artık ayda 9,99 ABD doları karşılığında Disney Bundle Duo — Disney+ (reklamlı) ve Hulu (reklamlı) ve Disney Bundle Trio Basic — Disney+ (reklamlı), Hulu (reklamlı) ve ESPN+ (reklamlı) — sahibiz. aylık 12,99 ABD Doları ve Disney Bundle Trio Premium — (Disney+ (reklamsız), Hulu (reklamsız) ve ESPN+ (reklamlı) — aylık 19,99 ABD Doları.

Reklam destekli katman ve fiyatlardaki tüm artış bizim için sürpriz olmamalı. Daha önce yaptığımız gibi Disney+, Ağustos ayında kendi reklam destekli planını Aralık ayında başlatacağını ve bununla birlikte fiyatlarını artıracağını duyurmuştu.telefon-1