Geliştiricinin This Week at Bungie serisindeki en son gönderisine göre, popüler FPS oyununda hayranların en sevdiği aktivite olan Destiny 2’nin Dawning etkinliği 13 Aralık’ta geri dönecek. TWAB ayrıca, Destiny 2 Iron Banner’ın gelecek yılın başlarında 3 Ocak’ta ve Trials of Osiris’in 16 Aralık’ta oyuna geri döneceğini de belirtiyor.

Bugüne kadar Bungie, oyuncuların yıllık Dawning etkinliğinden neler bekleyebilecekleri hakkında fazla bilgi paylaşmadı. Ancak tatil temalı bir kutlama olan Şafak genellikle her yıl benzerdir. Oyuncuların sevgiyle oyunun “uzay büyükannesi” olarak adlandırdığı Eva Levante’nin liderliğindeki Muhafızlar, çeşitli oyun etkinliklerine katılarak malzemeleri toplar ve daha sonra bu malzemeleri bir fırında “pişirmek” için birleştirir. Belirli tarif kombinasyonları, özel silahlar, zırhlar ve yükseltme malzemeleri gibi ödüller verir.

Destiny 2 geliştirme ekibi son zamanlarda, bir ücrete tabi olan ancak oyun içi etkinlikleri tamamlama karşılığında ek kozmetik ödüller veren etkinlik kartlarıyla deneyler yapıyor. Tıpkı bu yılki Kayıplar Festivali ve Gündönümü etkinliklerinde bu tür kartların yer alması gibi, bu yılki Şafak Vakti muhtemelen bir etkinlik kartına sahip olacak.

Daha önce Bungie, bu sezonun Iron Banner’ı geri döndüğünde takımın Control olarak tanımladığı Fortress adlı yeni bir oyun moduna sahip olacağını paylaşmıştı. Her zamanki gibi, Iron Banner oynayan oyuncular ayrıca özel bir Iron Banner zırh seti kazanabilirler. Sezonun seti, başlangıçta orijinal Destiny’s The Taken King genişlemesinde yer alan eski bir zırh setidir.

Bungie’nin blog gönderisi ayrıca çevrimiçi Bungie Store’da Moments of Triumphs rozetleri, iğneler ve tişörtler dahil bir dizi yeni ödülden bahsetti. Diğer öğeler arasında Destiny 2 x Fall Guys peluşları, kahve kupaları ve koleksiyonluk heykeller bulunur. Ayrıca, Destiny 2’de satın alınabilir Assassin’s Creed Valhalla kozmetik ürünlerini içeren Destiny 2 Assassin’s Creed Valhalla geçidi hakkında ek bilgiler sunar ve bunun tersi de geçerlidir.

TWAB ayrıca Destiny 2 Lightfall oynanış fragmanının The Game Awards kapsamında bu gece yayınlanacağını ve 8 Aralık 20:00 EST / 17:00 PST / 1:00 GMT (9 Aralık) saatinde yayınlanacağını belirtiyor. Oyuncular, bunun yaklaşan Destiny 2 Strand alt sınıfını yoğun bir şekilde sergilemesini bekleyebilirler.

Son olarak TWAB, 9 Aralık’ta oyuna çıkacak yeni zindanın adını da açıkladı. Zindana Spire of the Watcher adı veriliyor. Ancak Bungie, oyuncuların zindandan başka ne bekleyebilecekleri hakkında çok az bilgi verdi.

Destiny 2 19. sezon kısa süre önce yayınlandı ve Muhafızlar AI Warmind Rasputin’i canlandırmak ve güçlü Warsats’ları Hive tanrısı Xivu Wrath’ın elinden uzak tutmak için savaşıyor. Sezon, bir dizi yeni ve yeniden tasarlanmış silah, silah avantajı yeniden çalışmaları ve birkaç Egzotik öğe sunuyor. Son zamanlarda oyuncular, uzay oyununun sezonluk modeliyle ilgili artan hayal kırıklıklarını dile getirdiler, ancak son Destiny 2 PVP değişiklikleri ve zorlu bir sezonluk etkinlik, topluluktan olumlu geri bildirimler aldı.oyun-2