Celeste geliştiricisi Extremely OK Games, ilk olarak bir yıldan uzun bir süre önce duyurulan yeni oyun Earthblade’e ilk bakışını ortaya koydu.

Fragman, başlığın “kusursuz” 2D keşfini sergileyen, yemyeşil, fanteziden ilham alan bir dünyayı gösteriyor. Ayrıca Earthblade’in boynuzlu kahramanı ve onları bir portaldan çıktıktan sonra dünyaya karşılayan ikincil bir karakter de yer alıyor.

Earthblade ilk olarak Nisan 2021’de oyundan konsept çizim üzerine kurulu bir müzik parçacığı olan “titreşim gösterimi” ile duyurulmuştu. O sırada Extremely OK Games, Earthblade’in gelişiminden Celeste’de olduğu kadar fazla paylaşım yapmayacağı, bunun yerine yeni proje etrafında bir “gizem havası” koruyacağı konusunda uyardı.

İlk bakış, oyunun geniş 2B dünyası, platform oluşturma eylemi ve dövüşünün tadına vararak, bir dizi farklı temalı alanı ve buralarda yaşayan düşmanları sergiliyor.

Fragman, Earthblade’in 2024’te çıkacağını doğruladı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1