Çevrimiçi alışverişi artırmanın, kullanıcılara kısa ve akılda kalıcı bir şey, örneğin bir klip veya fotoğraflı bir yayın vermekten daha iyi bir yolu var mı? Amazon’un mobil uygulamasında yeni Inspire alışveriş akışıyla yaptığı tam olarak buydu.

Çevrimiçi satış noktası bugün, etkileyiciler, markalar ve diğer müşteriler tarafından oluşturulan içeriği hoşunuza gidebilecek birkaç şeyi satın alma yeteneğiyle birleştiren kısa biçimli bir video ve fotoğraf akışı olan Inspire adlı bir şeyin lansmanını duyurdu.

Tanıdık geliyorsa, bunun nedeni zaten yapılmış olmasıdır; TikTok gibi uygulamalar, etkileyiciler veya markaların kendileri aracılığıyla bir şeyler satmak için bu iş modelini kullanır. Görünüşe göre Amazon, insanların Amazon.com’dan bir şeyler almasını sağlamak istiyor ve bunu başarmak için şirket düşmanı kopyalamaya karar verdi.

Inspire, aslında TikTok ve Instagram’ın bir karışımıdır çünkü kısa video kliplere ek olarak fotoğrafları da destekler. Beslemede gezinirken ve kaydırırken satın almak istediğiniz bir şey görürseniz, fotoğrafın veya videonun altındaki küçük bir düğmeye dokunabilirsiniz ve ardından ürün açılır ve ekranınızı doldurur. Hâlâ satın almak istiyorsanız, sizi Amazon.com’a götürecek olan “Tüm ayrıntıları gör” seçeneğine dokunmanız gerekecek.

Amazon, feed’i ilk kez bu yılın Ağustos ayında test etti, ancak şimdi sürüm kesinlikle resmi. Şirkete göre, Inspire alışveriş seçeneği ilk olarak Aralık ayı başlarında ABD’deki belirli müşterilere sunulacak ve takip eden aylarda ABD’li müşteriler için geniş çapta kullanıma sunulacak. Inspire uygulamasını iOS ve Android için indirebilirsiniz. burada.

Ayrıca Oku:telefon-1