Amazon Games ve Bandai Namco – cennette yapılmış bir eşleşme, değil mi? İki oyun devi, anime MMORPG Blue Protocol’ü Batılı izleyicilere getirmek için bir araya geldi ve oynaması ücretsiz macera 2023’te çıkacak.

Mavi Protokol, Bandai tarafından 2019’da duyurulmuştu ve o zamandan beri gölgede kaldı. Anime oyununun ilk İngilizce fragmanının bize Regnas’ın fütüristik evrenine ilk bakışımızı verdiği Oyun Ödüllerine girin.

“Canlanan bir anime gibi oynayan güzel, hücre gölgeli çok oyunculu çevrimiçi aksiyon rol yapma oyunu” olarak tanımlanan karakterinizin amacı, Regnas’ı çöküşün eşiğinden kurtarmaktır. Teknolojik kötüye kullanım ve binlerce yıllık çatışma nedeniyle yok olan bu oyunda Armageddon’u bastırmak için arkadaşlarınıza (hem oyuncular hem de NPC’ler) ve becerilerinize güvenmeniz gerekecek.

Oyuncular, kendi animasyon kişiliklerini yaratabilecek ve kendi benzersiz sınıflarını seçebilecekler. Beş farklı Blue Protocol sınıfı vardır (daha fazlası yolda): Blade Warden, Twin Striker, Keen Strider, Spell Weaver ve Foe Breaker; bunların her biri şifacı, tank ve DPS (menzilli ve menzilli) gibi geleneksel MMORPG rollerine uygundur yakın dövüş).

Regnas’a musallat olan iblisleri öldürmek için çok sayıda başka oyuncuyla güçlerinizi birleştireceğiniz çok oyunculu baskınlara ve zindanlara katılabileceksiniz. Tek başınıza oynamayı seviyorsanız, görevinizde size yardımcı olacak efsanevi yaratıkların ruhları olan Echoes’u kullanarak tek kişilik ordular kurabileceksiniz.

Açıklamadan önce Amazon’daki Blue Protocol franchise lideri Mike Zadorojny ile konuşurken, ona oyunu bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu sordum: “Amazon portföyünden Blue Protocol, erişimimizi birkaç farklı şekilde genişletmemize olanak tanıyor” diyor. .

“Birincisi, çok oyunculu oyunun kolaylığı. Birini görüyor musun? Onları bir partiye davet edin. Dünya çapında bir arkadaşın var mı? Onları bir partiye davet edin, ardından gidip oyunu oynayın.

“İkinci şey, gerçekten kendi yarattığınız bir anime kahramanına sahip olmanızı sağlayan karakter özelleştirme yönü. Ve sonra üçüncü şey, aksiyon savaşıdır. Basit düğmeler ve kontrollerle girmek kolaydır, ancak daha sonra gerçekten derin, özelleştirilmiş bir oyun deneyimi oluşturmak istiyorsanız, getirmek istediğiniz becerileri seçebilirsiniz, bu da diğer beceriler ve mesleklerle birleşik etkilere sahip olabilir.

Zadorojny, “Bence bu oyunun çok fazla erişimi var” sonucuna varıyor ve Blue Protocol’ün geleceği parlak görünüyor. Kendini Tower of Fantasy dünyasına adayan ama gacha ile ilgili her şeyin hayranı olmayan biri olarak, Blue Protocol anime hayallerimin gerçekleşmesi gibi geliyor.

Blue Protocol’ün 2023’te PC ve konsolda piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak şu anda kesin bir zaman çerçevesi yok. Beklerken, PC’deki en iyi RPG oyunları seçimlerimize ve diğer en iyi ücretsiz PC oyunlarına göz atmayı unutmayın, böylece gelecekteki bazı Blue Protocol dış görünümleri için tasarruf edebilirsiniz.oyun-2