Hayalinizdeki rolü düşündüğünüzde, ne hayal ediyorsunuz? İş güvenliği, kariyer ilerlemesi ve profesyonel gelişim için pek çok fırsat için can atıyorsanız, o zaman veri biliminde bir iş düşünebilirsiniz.

2022 BT Becerileri Raporu 2021’de işe alma görevlilerinin adaylar için mülakat sürecinde belirlediği veri bilimiyle ilgili görevlerin sayısında %295’lik bir artış kaydetti. Ancak, yetenekli bireylerin azlığı nedeniyle önemli bir talep-arz dengesizliği var.

Virgin Media O2 tarafından yapılan son araştırma, bunun dijital beceri eksikliği Birleşik Krallık ekonomisine yılda 12,8 milyar sterline mal olurken, kuruluşların %55’i beceri kıtlığı yaşıyor. a’ya yanıt verenler McKinsey araştırması veri analitiği beceri eksikliğini çözmenin öncelikli bir odak alanı olduğunu söyleyin.

Yüksek talep

Veri bilimi işlerinin yüksek talep gördüğü açıktır. Veriler iş başarısının önemli bir itici gücü olduğundan, genellikle gelecekteki teknoloji kariyeri tahminlerinde hatasız bir seçenek olarak selamlanırlar. Veri bilimcileri, kuruluşların daha sonra bilinçli kararlar vermek için kullanılabilecek verileri işlemesini ve yorumlamasını sağlar.

Veri bilimi işlerine olan yüksek talebin bir başka nedeni de sağlık, eğitim, perakende ve bankacılık dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde çalışabilmeleridir. Veriye dayalı kararlar almak isteyen her kuruluş bu rolleri doldurmanın yollarını arıyor.

Örneğin, sporda veri bilimi sporcuların performansını değerlendirebilir ve sağlık hizmetlerinde hastalıkları tanımlayabilir ve tahmin edebilir. Veya lojistikte, veri bilimi uzmanları teslimat rotalarını gerçek zamanlı olarak optimize edebilir. Seçenekler gerçekten sonsuzdur.

Bu alandaki profesyoneller genellikle kendi makine öğrenimi algoritmalarını otomatikleştirir veya hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış verileri işleyebilen tahmine dayalı modelleme süreçleri tasarlar.

Herkese uyan tek beden değil

Bununla birlikte, veri bilimi herkese uyan tek bir terim değildir. Bu uzmanlık alanı, veri analisti, veri mühendisi, makine öğrenimi mühendisi, iş zekası geliştiricisi, veri mimarı ve büyük veri mühendisi gibi çeşitli farklı iş rollerini kapsar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu rollerin tümü, özellikle pandemi sonrası yoğun talep görüyor. İş dünyası liderleri, özellikle yeni bir durgunlukla karşı karşıya olduğumuz şu günlerde, bilinçli iş kararları vermek, harcamaları optimize etmek ve büyümeyi desteklemek istedikleri için verilere her zamankinden daha fazla odaklanıyorlar.

Neyse ki bu sektör, 2022 baharından bu yana dünya çapında meydana gelen son teknoloji işten çıkarmalarından etkilenmiş gibi görünmüyor. Aslında işe alım platformları, veri bilimi ile ilgili BT becerilerine olan talepte keskin bir artış olduğunu bildiriyor.

Dolayısıyla, kariyer değiştirmeyi, beceri geliştirmeyi düşünüyorsanız veya yalnızca veri bilimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, araştırma yapmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. İşte şu anda internette mevcut olan sadece üç iş UKTN İş Kurulu.

Baş veri mühendisi, Citi, Londra

Big Smoke’ta iş mi arıyorsunuz? Citi, merkezi New York City’de bulunan bir Amerikan çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketidir, ancak şu anda şirket bir ana veri mühendisi ekibe Londra ofisinde katılmak için. Mühendislik ekipleriyle yakın bir şekilde çalışacak ve veri odaklı stratejilerin ve bileşenlerin kullanıma sunulmasına yardımcı olmaktan sorumlu olacaksınız. Temel nitelikler arasında bir veri mimarı veya veri mühendisi olarak kanıtlanmış iş deneyimi, veri mimarileri oluşturmada uzmanlık ve SQL ve entegrasyon araçlarıyla ilgili bir geçmiş performans yer alır.

Başvuru bilgilerini burada bulabilirsiniz.

Kıdemli veri bilimcisi, Monzo, Londra

Altı milyondan fazla insanın bir Monzo banka hesabı var; fintech uygulaması, 2015’te piyasaya sürülen ilk meydan okuyan bankalardan biriydi. O zamandan beri, “sıcak mercan” pembe banka kartları mobil bankacılıkla eşanlamlı hale geldi. Monzo, büyüyen bir veri bilimi ekibine ve tüm şirket genelinde güçlü bir veriye dayalı karar verme kültürüne sahiptir. Şu anda, Monzo’daki ekip bir kıdemli veri bilimcisi. Ancak, başvurmadan önce, ticari olarak düşündüğünüzden, etki odaklı olduğunuzdan ve kendi kendine başlayan bir zihniyete sahip olduğunuzdan emin olun.

Bul gereksinimlerin tam listesi burada.

Kıdemli veri mühendisi, Roku, Manchester

Roku, ABD’deki tüm önde gelen TV akış platformudur ve misyonu, tüm TV ekosistemini birbirine bağlayan TV akış platformu olmaktır. Bu iddialı bir hedef ve Roku’nun oraya ulaşmak için veri bilimine ihtiyacı olacak. şirket işe alıyor kıdemli veri mühendisi Manchester’da. İdeal adayın sonsuz merakı olacak ve küresel bir zihniyeti yerel olarak ilgili uygulama ile eşleştirebilecek. Cesur bir problem çözücü ve kendi kendine başlayan biri olmalısınız.

Sana benziyor mu? Tam iş spesifikasyonuna buradan göz atın.

UKTN Job Board’da hayalinizdeki veri bilimi rolünü bugün keşfedin

Bu makale, kariyer pazarı ile ücretli bir ortaklığın parçasıdır İş biyografisi İngiltere’deki en heyecan verici teknoloji işlerini UKTN okuyucularıyla paylaşmak için.genel-11