Çinli kaynak MyDrivers’a göre, Digital Chat Station takma adıyla bilinen bir muhbire atıfta bulunarak, gelecek vaat eden amiral gemisi Redmi – Redmi K60 – çok fazla bellek alacak: en üst sürüm 16 GB RAM ve 512 GB flash belleğe sahip olacak.


RAM, yalnızca mevcut Redmi K50 Extreme Edition’dan (12 GB) daha fazla olmayacak, aynı zamanda gelecek vaat eden Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’dan daha fazla olacak – ayrıca en üst sürümde 12 GB RAM ile kredilendirildiler. Redmi amiral gemilerinin her zaman aynı yılın Xiaomi amiral gemilerinden daha ucuz olduğunu da düşünürsek, Redmi K60’ın bir başka amiral gemisi katili olarak sunulacağını düşünebiliriz. Üstelik zirvelerle savaşmak için kendi (amiral gemisi) silahları olacak: Redmi K60, SoC Snapdragon 8 Gen 2 ile kredilendirildi. Ek olarak, 2K ekran, 120 watt şarj desteği ve OIS’li 50 megapiksel kamera ayrıca bekleniyor.

Söylentilere göre Redmi K60’ın prömiyeri 2023’ün hemen başında gerçekleşecek. Serinin ayrıca Redmi K60E ve Redmi K60 Pro’yu da içermesi bekleniyor, ancak bunlar başka platformlar üzerine inşa edilecek.genel-22