NBC haberlerinin ülkenin Gizli Servisi’ne dayandırdığı haberine göre, Çin merkezli bilgisayar korsanları, işsizlik sigortası fonları ve Küçük İşletme İdaresi kredileri de dahil olmak üzere ABD Covid yardım yardımlarından en az 20 milyon dolar (kabaca 165 crore) çaldı. Çin hükümetiyle bağlantılı bilgisayar korsanları, APT41 olarak bilinen Chengdu merkezli bir gruptan. Raporda, diğer federal pandemik dolandırıcılık soruşturmalarının da devlete bağlı yabancı bilgisayar korsanlarına işaret ettiği görülüyor.

Gizli Servis’in ulusal salgın dolandırıcılık kurtarma koordinatörü Roy Dotson, “Bu grubun 50 eyaletin tamamını hedeflemediğini düşünmek çılgınlık olurdu” dedi. söylenmiş NBC.

ABD Gizli Servisi, diğer soruşturmaların kapsamını doğrulamayı reddetti.

NBC haberine göre, kamu yararı programlarını dolandıran ulusötesi ve yerel suç aktörlerini içeren 1000’den fazla devam eden soruşturma olduğunu ve APT41’in “kayda değer bir oyuncu” olduğunu söylediler.

Son aylarda ABD, Çin’den kaynaklanan casusluk vakalarında bir artışa tanık oldu.

Geçen ay, üç ayrı davada ABD hükümeti, aralarında Çin’in güvenlik ve istihbarat teşkilatının üyeleri ve ajanlarının da bulunduğu 13 kişiyi, hükümetlerinin çıkarları için ABD’de yasa dışı bir şekilde nüfuz sağlamaya çalışmakla suçladı.

ABD Başsavcısı Merrick B. Garland, “Bu vakaların gösterdiği gibi, Çin hükümeti ABD’deki bireylerin hak ve özgürlüklerine müdahale etmeye ve bu hakları koruyan yargı sistemimizi baltalamaya çalıştı. Başarılı olmadılar” dedi. Adalet Bakanlığı basın açıklamasında alıntılandığı gibi.

“Adalet Bakanlığı olarak, hiçbir yabancı gücün demokrasimizin dayandığı Hukukun Üstünlüğünü baltalamaya yönelik girişimlere müsamaha göstermeyeceğiz. Ülkemizde herkesin güvence altına aldığı hakları tüm gücümüzle korumaya devam edeceğiz. Kurumlarımızın bütünlüğünü savunacağız, Garland ekledi.

İkisi 20 Ekim’de New York’ta tutuklanan yedi Çin vatandaşı, Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden bir ÇHC vatandaşının zorla ülkesine geri gönderilmesine neden olma planına katılmakla suçlandı.

Sanıklar, “Fox Hunt Operasyonu” olarak bilinen uluslararası bir yasa dışı ülkesine geri gönderme çabasının bir parçası olarak ABD’de ikamet eden bir kişiyi Pekin’e geri dönmeye zorlamak ve taciz etmek için bir kampanya yürütmek ve gözetlemekle suçlanıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Foxconn, Çin’deki iPhone Fabrikasındaki Protestolar Üzerindeki Aksamanın Ardından Satışların Düştüğünü Bildirdi

Günün öne çıkan videosu

Twitter’da yeni misiniz? İşte Bilmeniz Gereken Bazı İlginç Özellikler

genel-8