Xiaomi 13 serisi daha önce 1 Aralık’ta Çin’de piyasaya çıkacaktı. Çinli teknoloji devi, etkinlikte Xiaomi Watch S2 ve Xiaomi Buds 4 ile birlikte MIUI 14’ü de tanıtmayı planlamıştı. Ancak şirket, etkinliği planlanan tarihten bir gün önce erteledi. Xiaomi 13 serisinin çıkışı için yeni tarihi henüz resmi olarak açıklamadı. Bir ihbarcı şimdi Xiaomi 13 serisi lansman etkinliğinin yeni tarihini sızdırdı.

Ekran görüntülerine göre gönderildi WHYLAB tarafından Weibo’da yayınlanan Xiaomi 13 serisi şimdi Çin’de 11 Aralık’ta yerel saatle 19:00’da (16:30 IST) piyasaya sürülecek. Etkinlik sırasında Xiaomi’nin MIUI 14 ile birlikte Xiaomi Watch S2 ve Xiaomi Buds 4’ü de tanıtması bekleniyor. Yakın tarihli bir rapor, küçük form faktörlü (SFF) bir Xiaomi Host Mini PC’nin de etkinlikte görücüye çıkabileceğini gösteriyor.

xiaomi 13 mi store neden laboratuvar weibo xiaomi_13_launch_mi_store_why_lab_weibo

Fotoğraf Katkısı: Weibo/ WhyLab

Çinli teknoloji devi, yaklaşmakta olan Xiaomi 13 serisinin birkaç temel özelliğini zaten onayladı. Yeni amiral gemisi serisi, vanilya Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’yu içerecek. LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 yerleşik depolama ile birleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından desteklenecekler.

Xiaomi 13 Pro, 1 inç Leica için optimize edilmiş Sony IMX989 ana görüntü sensörü ile donatılacak. Ek olarak, her iki Xiaomi 13 serisi cep telefonu da 75 mm telefoto lens ile donatılmış olarak gelecek. Bu akıllı telefonlar, toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahiptir. Seramik, cam ve deri sırt seçeneklerine sahip olacak şekilde tasarlanmışlardır.

Standart Xiaomi 13’ün 6.36 inç full-HD E6 AMOLED düz ekrana sahip olduğu söyleniyor. Bu arada, Xiaomi 13 Pro, 6.73 inç 2K E6 AMOLED kavisli ekrana sahip olabilir. Bu akıllı telefonlar, Android 13’te yer alan diğer özellikler ve güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra kullanıcılara daha az sayıda kaldırılamayan uygulama sunacağı söylenen Android 13 tabanlı MIUI 14’ü çalıştıracak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8