Pokemon Scarlet ve Violet’teki Bramblin evrimi, biraz alışılmadık bir evrim yöntemi içerir. Bramblin topun dışındayken onunla belirli bir süre geçirmeniz gerekir, ancak sonuç zahmete değer. Brambleghast, olağan Ghost zayıflıklarına meydan okuyan güçlü bir ikili türdür. Bu kılavuz, Bramblin’i nerede bulacağınızı ve Bramblin’i Brambleghast’a nasıl dönüştüreceğinizi açıklar.

Scarlet ve Violet’te Bramblin’i nerede bulabilirim?

Bramblin, Paldea çevresindeki birkaç yeri evi olarak adlandırır, ancak onları bulmanızın garanti olduğu bölge Asado Çölü’dür. Orası West Province Area Two’nun hemen güneyinde, Girafarig’i bulabileceğiniz yerin yakınında ve Cascarrafa Şehri’nin batısında. Bramblin, böğürtlenlere benzeyen küçük, küresel Pokemonlardır. Çölde yuvarlanırlar ve kabaca 20-25 seviyelerindedirler.

Şimdi oynuyor: Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet – Lansman Fragmanı

Bramblin Ghost ve Grass ikili türleridir, bu nedenle bir tür avantajından yararlanmak istiyorsanız Karanlık, Ateş veya Uçan Pokemon getirmeyi düşünün. Bununla birlikte, savunmaları da zayıf olduğundan ve Hayalet yazımları, Yanlış Kaydırmayı kullanamayacağınız anlamına geldiğinden, yine de Nuzzle gibi daha zayıf saldırılara bağlı kalmak isteyebilirsiniz.

Oyunun başlarında grubunuzda bir Ghost türü istiyorsanız, South Province Area Two’dan batı yolunu takip ederek, onu kuzeye West Province’e doğru takip ederek ve uçurumdan çöle atlayarak Asado Çölü’ne koşabilirsiniz. Pokemon Legends: Arceus’un aksine, düşüşten herhangi bir hasar almazsınız.

Bramblin’i vahşi doğada görmeyebilirsiniz. Muhtemelen bir hata nedeniyle bir tane bulmam biraz zaman aldı, ancak çölden çıkıp mevcut Pokemon’u karıştırmak için tekrar girebilir veya hatayı temizlemek için oyununuzu sıfırlayabilirsiniz. Sistem saatinin sıfırlanmasının birkaç deneme ve hatta birkaç gün sürebileceğini unutmayın.

Asado Çölü’ne gidin ve birkaç Bramblin’i kolaylıkla yakalayabilmelisiniz.

Bramblin nasıl Brambleghast’a dönüştürülür?

Çoğu Pokemon seviye atlayarak gelişir, ancak Bramblin 1.000 adım attıktan ve ardından seviye atladıktan sonra gelişir. Bu, “ZR” düğmesine basarak onları Otomatik Savaş modunda göndermeniz ve sizinle birlikte yürümelerine izin vermeniz gerektiği anlamına gelir. Süreci hızlandırmak için kolay bir numara, Bramblin’i dışarı göndermek, ardından bir Pokemon Center çatısına atlamak için Koraidon veya Miraidon’u kullanmaktır. Bramblin altınızda daireler çizecek ve toplam adıma dahil edilecek.

Brambleghast’ı vahşi doğada yakalayabilir misin?

Brambleghast’ı ancak en az 50. seviye veya daha yüksek oldukları garanti edilen yüksek seviyeli baskınlarda ve Soccarat Yolu’nda yakalayabilirsiniz. Brambleghast’ı daha erken istiyorsanız, en iyi yöntem Bramblin’i geliştirmektir.

Bramblin ve Brambleghast iyi mi?

Bramblin ve Brambleghast, önceki Pokemon oyunlarındaki Phantump ve Trevenant’a benzer. Çoğu Hayalet türünün aksine, bu ikisi yüksek saldırı ve yeterli savunmaya sahiptir. Ve Trevenant’ın aksine Brambleghast’ın yüksek hızı var.

Dezavantajı, çoğunlukla özel saldırıları seviye atlayarak öğrenmeleri ve Gölge Pençesi’ni öğrenememeleridir. Seed Bomb ve Phantom Force, sırasıyla Grass ve Ghost için iki ana hareketiniz olacak.

Daha fazla ipucu arıyorsanız, bizim yaptığımız hataları yapmak zorunda kalmamanız için Scarlet and Violet’e başlamadan önce keşke bilseydik dediğimiz şeyler listemize göz atın. Takımınıza yeni ve güçlü bir Paldea Pokemonu daha eklemek için, oynadığınız Scarlet ve Violet versiyonuna bağlı olarak son şekli değişen Charcadet’i nasıl geliştireceğinize bir göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1