Microsoft ve Nintendo, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma teklifi gerçekleşirse önümüzdeki 10 yıl boyunca Call of Duty’i Nintendo platformlarına koyma konusunda anlaşmaya vardı. Ama aslında Call of Duty’i nispeten daha az güçlü Switch’te çalıştırıyor musunuz? Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, bunun o kadar kolay olmayabileceğini söyledi.

Ile konuşmak New York TimesSpencer, bir Call of Duty oyununun Switch’te iyi performans göstermesi için yapılması gereken “kesinlikle iş” olduğunu söyledi.

Şimdi oynuyor: Görev Çağrısı: Warzone 2 İncelemesi

ile ayrı bir röportajda Washington postSpencer, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma anlaşması gerçekleşirse Call of Duty serisinin bir süre Nintendo sisteminde görünmeyebileceğini söyledi. Spencer, bir Call of Duty oyununu Nintendo sisteminde yayınlamanın “muhtemelen biraz zaman alacağını” söyledi, ancak mevcut veya gelecekteki hangi Call of Duty oyununun Switch’e gelebileceği hakkında hiçbir şey söylemedi.

Spencer, Microsoft’un anlaşmasının kabul edildiğini varsayarsak, gelecekteki Call of Duty oyunlarının tüm büyük platformlarda aynı anda piyasaya sürülmesini planladığını söyledi.

“Bunun ritmine girdiğimizde, planımız şu olurdu: [a Call of Duty game] PlayStation, Xbox ve PC’de piyasaya çıkıyor, aynı zamanda Nintendo’da da mevcut olacak” dedi.

Spencer, Switch’in Call of Duty’i sorunsuz çalıştırmak için yeterince yetenekli olup olmadığı sorulduğunda örnek olarak Minecraft’ı gösterdi. Microsoft’un “platformlarını tamamen desteklemek” için Switch’te herhangi bir oyunun iyi çalışmasına yardımcı olmak için “özel çalışmalar” yapacağını söyledi. Microsoft’un bunu Minecraft serisinin Switch ve PlayStation sürümleriyle zaten nasıl yaptığından bahsetti.

“Minecraft ve Call of Duty farklı oyunlar. Ancak oyunları Nintendo’ya nasıl getirdiğinizden, birden fazla platformu hedefleyen bir geliştirme ekibini nasıl yönettiğinizden, sahip olduğumuz deneyim bu” dedi.

Spencer, Call of Duty’nin Switch’e kendisinden önceki pek çok kişinin yaptığı gibi bir akışlı bulut oyunu olarak gelme olasılığına değinmedi. Akış seçeneği, teorik olarak, Call of Duty gibi teknik olarak daha zorlu bir oyunun, internet bağlantısının ne kadar güçlü ve tutarlı olduğuna bağlı olsa da, Switch gibi daha düşük özellikli bir makinede yeterince performans göstermesine izin verebilir.

2013’ün Call of Duty: Ghosts’u, serinin bir Nintendo platformuna, bu durumda Wii U’ya gelen son girişiydi. etkileyici liman

Call of Duty’nin Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma teklifinin onayını bekleyen Nintendo’ya geleceği duyurusu, birçok kişi tarafından Microsoft’un Federal Ticaret Komisyonu’nu anlaşmayı onaylamaya teşvik etmeye yönelik siyasi bir manevrası olarak görüldü. Call of Duty’nin potansiyel olarak Xbox’a özel hale gelmesiyle ilgili önemli bir anlaşmazlık noktası var. Microsoft, Sony’ye Call of Duty için de 10 yıllık bir lisans anlaşması teklif etti ancak şirket bunu kabul edip etmediğini henüz doğrulamadı.

FTC’nin anlaşmayı yarın, 8 Aralık’ta kapalı bir görüşmede tartışmayı planladığı ve o tarihte bir oylamanın yapılabileceği bildiriliyor. FTC’nin anlaşmanın gerçekleşmesini potansiyel olarak engellemek için bir dava açmasının “muhtemel” olduğu bildirildi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1