Şeffaf arka paneli Nothing Phone (1) olan bir akıllı telefon piyasaya süren Nothing şirketi, yakında ABD pazarına girmeyi ve orada Apple ile rekabet etmeyi planlıyor.

Çinli cep telefonu üreticisi OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, ABD’de yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmek için ABD’li operatörlerle görüşmelerde bulunuyor, Pei herhangi bir operatörün adını vermeden CNBC ile yaptığı bir röportajda ortaya koydu. Şirket şimdiye kadar akıllı telefonunu yalnızca Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da piyasaya sürdü, ABD veya Kanada’da piyasaya sürmedi.

ABD’de lansman yapmamamızın nedeni, tüm operatörleri ve Android üzerinde yapmaları gereken benzersiz özelleştirmelerini desteklemek için daha fazla teknik desteğe ihtiyaç duymanızdır. Daha önce hazır olmadığımızı hissettik. Şu anda ABD’deki bazı taşıyıcılarla, orada gelecekteki bir ürünün olası lansmanı hakkında görüşme halindeyiz.


Carl PeiAncak, Nothing Ear (1) tamamen kablosuz kulaklık satışlarının üçte biri şu anda ABD’de.

Bu kesinlikle ürünlerimize zaten çok ilgi duyan bir pazar. Akıllı telefonlarımızı orada piyasaya sürersek, eminim ki önemli bir büyüme elde edebiliriz.


Carl Pei

Şirket, gelirinin 2022’de on kattan fazla artarak 2021’de yaklaşık 20 milyon dolardan yaklaşık 250 milyon dolara çıkmasını bekliyor. Şirket, 2024 yılında kârlı olmayı planlıyor.genel-22