Echo Show 15 ile Amazon, bugüne kadar ekrana sahip en büyük Echo’suna sahip oldu. Şimdi akıllı cihaz bir güncelleme alıyor. Bu sayede Echo, Smart TV’ye dönüşüyor.

Amazon, Eylül 2021’de Echo Show 15’i tanıttığında cihazdan beklentiler yüksekti. Ev ağının kontrol merkezinden başka bir şey olmamalıdır. Echo’da kullanıcılar widget’lar düzenleyebilir, randevular hakkında bilgi edinebilir, aile için mesajlar saklayabilir veya – Echo’da tipik olarak – müzik dinleyebilir. Her şey 15,6 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor. Echo Show 15, bugüne kadar ekrana sahip en büyük Echo cihazıdır. Ancak, şimdiye kadar yalnızca nispeten az sayıda kullanıcıyı ikna edebildi. Çoğu kişi için yüzey çok sert ve işlevler çok sınırlıydı. Şimdi Amazon, Echo Show 15’i Smart TV’ye dönüştüren bir güncelleme sunuyor.

Amazon, Echo Show 15 için akıllı TV güncellemesi yayınladı

Echo Show 15, düz tasarımı ve duvara asılabilmesi sayesinde akıllı ekran olarak nitelendirilebilir. Alternatif olarak, ayaklı bir masaya da yerleştirilebilir. Şu anda kullanıma sunulan güncelleme ile Amazon bu temel bilgileri çok iyi kullanıyor. Artık Echo Show 15 televizyon olarak da kullanılmaya uygun. Örneğin, kullanıcılar şimdiye kadar Amazon Prime Video’daki içeriğe erişebilmiş olsalar da, işlem oldukça külfetliydi ve alternatif akış sağlayıcılarının seçimi ciddi şekilde sınırlıydı. 7.5.0.0 (PS7500.3991N/3991) sürüm numaralı güncelleme ile Amazon, Fire TV arayüzünü Echo Show 15’e getiriyor. Bu da kullanıcılara çeşitli avantajlar getiriyor.

Netflix, Disney+, Paramount+ ve YouTube dahil olmak üzere Echo Show 15 aracılığıyla artık bir dizi akış sağlayıcıya erişilebilir. Kullanıcılar, başlangıç ​​ekranının sağ üst köşesindeki yeni Fire TV simgesine tıklayarak erişilebilen yeni arayüzde doğru uygulamaları net bir şekilde bulabilir. Tıklanırsa, kullanıcıların Fire TV Stick’ten de aşina olduğu TV arayüzü görünür. Ayrıca güncelleme ile Echo Show 15’i uzaktan kumanda ile çalıştırma özelliği geliyor. Yalnızca Fire TV cihazlarının uzaktan kumandaları değil, aynı zamanda Amazon’un ek düğmelere sahip yeni Alexa sesli uzaktan kumanda Pro’su da uyumludur.

Burada Youtube’dan içerik bulacaksınız

Sosyal ağlarla etkileşime geçmek veya bu ağlardan içerik görüntülemek için izninize ihtiyacımız var.

TV işlevi için mükemmel şekilde uygun donanım

Güncelleme ile kullanıma sunulan yeni akıllı TV işlevi sayesinde Echo Show 15, örneğin mutfak için çok uygun olan küçük bir TV’ye dönüşüyor. Oynatma en fazla Full HD olarak gerçekleşir, cihaza bir hoparlör de entegre edilmiştir. Entegre 5 megapiksel kamera, istenirse bir kaydırıcı ile engellenebilir.

Echo Show 15 duvara asılabilir ve resim çerçevesini andıran siyah bir çerçeveye sahiptir. Ancak, aynı zamanda biraz kalın ve duvarla aynı hizada oturmuyor. Diğer bir eksiklik, sadece 1,5 metre uzunluğundaki ve duvar montajı için biraz kısa olabilecek kablo olabilir. Amazon tescilli bir bağlantıya dayandığından, kolayca değiştirilemez.genel-25