Dead Island 2’nin son gösterimi kısa bir süre önce ortaya çıktı ve bir dizi oynanış ve oyunda bulunabilecek yeni özellikler içeriyordu. bu 15 dakikalık gösteri başlangıçta, aynı zamanda bir zombi kıyametinin ortasında olan üç karakterin yer aldığı bir canlı aksiyon macerasına yer verdi. Daha sonra bir fragman aracılığıyla oynanışı gösterdi.

4 dakikalık “Welcome to Hell-A” fragmanı, dövüş, zombiler ve hikaye dahil olmak üzere oyunun çeşitli yönlerini sergiledi. Oyun içi Los Angeles’ın görselleri de çarpıcıydı ve plajların ve sokakların uygun tasvirlerine sahipti.

Ölü Ada 2 Özellikleri

Oyun fragmanları, oyuncuların zorlu Los Angeles şehrinde oyunda neler bekleyebileceklerinin çoğunu gösterdi. Anlatıcı tarafından “akıllı olanlar, aptallar, kısa olanlar ve büyük olanlar” olarak tanımlanan çok çeşitli zombiler gösterildi.

Ayrıca acımasız dövüş, zombi öldürmeyi özüne kadar gösterdiği için yıldızlardan biriydi. Fragman, oyunun acımasızlığından geri durmadı. Yüz parçalama, uçuşan uzuvlar ve dilimleme gibi her türden kan gösteriyordu.

Dövüş sistemi, Dying Light serisine benzeyen, silah ve yakın dövüş tabanlı dövüş arasında bir karışım içeriyordu. Ancak Dead Island 2’de vurgu daha çok silahlara yapılmış gibi görünüyor. Bunlar, Saldırı Tüfeklerinden Tabancalara ve Tabancalara kadar uzanıyordu. Oyuncular ayrıca belirli ekler ekleyerek yakın dövüş silahlarını değiştirebilirler. Bunlar, genel istatistiklere elektrik çarpması veya yangın hasarı ekleyebilir.

Bir zombi modu da vitrinin öne çıkan özelliklerinden biriydi. Oyuncular, virüs bulaştıklarında yaratıklar olarak oynayabilecekler. Dead Island 2’ye beklenmedik bir ekleme, yalnızca Xbox ve PC oyuncularına sunulan Alexa entegrasyonuydu. Bununla oyuncular, bir zombinin dikkatini çekmek veya bir silah donatmak gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için Alexa cihazlarına komut verebilirler. Ayrıca çelik bir kitap, Season Pass, Venice Beach haritası ve daha fazlasını içeren “HELL-A Limited Edition” da gösterildi.

Dead Island 2, 28 Nisan 2023’te Epic Games Store aracılığıyla PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’de piyasaya sürülecek.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!oyun-5