Chrome sekme jokeyleri ve yer imi istifleyicileri, sevinirler: artık tüm tarayıcı karmaşanızı hızlı bir şekilde adres çubuğunda yeni basit bir “@” kısayolu. Masaüstü bilgisayarlar için en yeni Chrome sürüm 108’de bulunan özellik, başka bir web araması yapmanıza gerek kalmadan bir yerde açık bıraktığınızı bildiğiniz o makale sekmesine gitmek gibi görevleri basitleştirmeye yardımcı olacaktır.

Benim gibiyseniz, yer imleri olarak kaydedilmiş bir sürü sorun giderme makaleniz olabilir, ancak birisinin belirli bir sorunla ilgili yardıma ihtiyacı olduğunda, kaydettiklerinizi aramak yerine Google’da tekrar aramanız yeterlidir. Şimdi, “@bookmarks” veya sadece “@” yazabilir, ardından boşluk çubuğuna basabilir ve “Yer İmlerini Ara” seçeneğine tıklayabilir ve bazı önemli terimleri yazmaya başlayabilirsiniz.

Adres çubuğuna bir “@” yazmak, arama yapmak için Yer İşaretleri, Geçmiş veya Sekmeler’i seçmenizi ister.
Ekran Görüntüsü: Verge

Aynı şey sekmeler ve geçmiş için de yapılabilir. 12 Chrome penceresinde açık olan 78 sekmeden birinin o gereksiz tarif hikayesi oyun günü partisi için açık tuttun. Tekrar bulmak için, sadece “@” yazın ve boşluk tuşuna basın, ardından “Sekmeleri Ara” veya “Geçmişi Ara”yı tıklayın, “buffalo kanatları” yazmaya başlayın ve hemen bulmalısınız.

yeni özellik kamu hayatına başladı Eylül ayında ChromeOS 106’nın beta sürümünde, mezun olmadan önce herkes için tam özellikli bir özellik etkinleştirildi. Google’ın blog gönderisi, kendi özel site arama kısayollarınızı oluşturmanıza olanak tanıyan, kullanabileceğiniz mevcut bir Chrome özelliğine de işaret ediyor:

YouTube veya Google Drive gibi sık sık arama yaptığınız favori siteleriniz var mı? Ayrıca kendinizinkini de etkinleştirebilirsiniz. özel site arama kısayolları doğrudan masaüstünüzdeki Chrome adres çubuğundan arama yapmak için. Masaüstünde Chrome ayarlarında “Arama motorlarını ve site aramayı yönet”e (chrome://settings/searchEngines) gidin ve etkinleştirin. Kullanarak oraya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Chrome İşlemleriayrıca “site aramasını özelleştir” yazarak.genel-2