Çarpıcı Mesafe Stüdyoları PC’de Callisto Protokolü için platformun performansını daha da optimize eden başka bir güncelleme yayınladı. Geliştirici, Unreal Engine 4 oyun motorunun Pipeline State Object önbelleğini ele almak için daha fazla güncellemenin yolda olduğunu taahhüt etti.

Kredilerine göre, oyunu başlattıktan sonra PC versiyonunda daha iyi performans gözlemledim. Gölgelendirici karmaşıklığı zorlukları sayesinde ortaya çıkan korkunç performans nedeniyle oyuna fazla oynama süresi vermemiştim ve SDS’ye Unreal Engine sıkıntılarını düzeltmesi için biraz zaman vermeyi düşündüm. Aslında PC versiyonundan vazgeçmeyi düşündüm.

Callisto Protokolü yayımlandığından beri işler yolunda gitmiyor. PlayStation 5 sürümü performans açısından neredeyse mükemmelken, Xbox Series X|S ve PC sürümleri tam kare hızında düşüşler, eksik dokular ve gölgeler ve maalesef teklemeler yaşıyordu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Striking Distances Studio kendini bu sorunları düzeltmeye adadı ve geçen hafta bir yama yayınladı bile. İlk yama birkaç sorunu ele aldı ve bugünkü güncelleme bağlantı noktasını daha da optimize etti. SDS’nin hem PC hem de konsol sürümleri için bir güncelleme daha vaat etmesiyle, nihayet oturup son birkaç aydır oynamayı dört gözle beklediğim bilimkurgu korku hayatta kalma oyununu oynamak için sabırsızlanıyorum.

Oyunun bu durumda piyasaya sürülmemesi gerektiği ve geliştiricinin, inceleme kopyalarının gözden geçirenlerin eline geçmesini geciktirmek de dahil olmak üzere oyunla ilgili sorunlar konusunda nasıl şeffaf olması gerektiği gibi bir söylentiye girmeyeceğim. Hayır.

Callisto Protokolü şu anda PS5, Xbox Series X|S ve PC için mevcuttur.

oyun-4