Microsoft’un önümüzdeki 10 yıl boyunca Call Of Duty oyunlarını Nintendo konsollarına koymayı planladığına dair son duyurusu birçok kişiyi şaşırttı. Ne de olsa, en çok satan nişancı serisi, konsolun yıllardır pazar payının büyük bir bölümünü elinde tutmasına rağmen, Nintendo Switch’te henüz görünmedi.

Bununla birlikte, gerçek şu ki, Nintendo’nun daha “çocuk dostu” bir yayıncı olarak ününe rağmen, geçmişte konsollarında birkaç COD oyunu ortaya çıktı. Aslında, Tokyo oyun devi kendisini ünlü seriden tamamen elden çıkarması ancak son on yılda oldu ve bunun yakında değişip değişmeyeceğini merak etmekten kendimizi alamıyoruz.

Şimdi oynuyor: Görev Çağrısı: Warzone 2 İncelemesi

Early Call Of Duty hayranları, 2000’lerin ortalarında GameCube, PS2 ve Xbox için çıkan Finest Hour ve Big Red One gibi konsola özel spin-off’ların günlerini hatırlayabilirler. Aslında, ilk COD oyunu PC’ye özeldi ve bu da çekiciliğini sınırladı. Tabii sonraki yıllarda bu durum değişecektir.

Sonraki konsol nesline geçişle birlikte, Nintendo Wii ile rakipleri arasındaki teknik boşluk önemli ölçüde büyüdü. Bu, Activision’ın Call of Duty 4: Modern Warfare, World At War, Black Ops ve Modern Warfare 3 dahil olmak üzere çok çeşitli COD oyunlarını konsola yayınlamasını engellemedi.

Wii o kadar büyük bir kurulum tabanına sahipti ki, o zamanlar bu girişler oldukça önemli kabul ediliyordu. 360 ve PS3 enkarnasyonlarının teknik özelliklerine sahip değillerdi, ancak geleneksel çift çubuklu kurulum yerine Wiimote’un nişan alma yeteneklerini kullanmanıza izin verdiler. Ve ister inanın ister inanmayın, aynı girişlerden bazıları çok farklı bir biçimde de olsa DS’de de yer aldı.

Nintendo’nun Call of Duty’den kopuşu, Activision Blizzard’ın hem Black Ops 2’yi hem de Ghosts’u başarılı olmayan konsolda piyasaya sürdüğü Wii U döneminde gerçekten ortaya çıkmaya başladı. Kutunun grafik beygir gücü eksikliği ve yavaş satışları, üçüncü taraf geliştiriciler için daha az öncelik haline gelmesine neden oldu ve bu da sonuçta Activision Blizzard’ın 2014’ün tartışmalı Advanced Warfare’i yeni konsola yayınlamasına neden oldu.

Bu,” olarak nitelendirildiiş kararı” o sırada yayıncı tarafından. Ancak, birçok büyük yayıncının, 2014’ün Assassin’s Creed Unity’si gibi büyük oyunlarını Wii U’ya taşımayı reddettiğini belirtmek önemlidir. COD, bu daha büyük eğilimin yalnızca bir parçasıydı.

O zamandan beri, Switch’in devam eden güçlü satışlarına rağmen, bir Nintendo konsolunda henüz bir Call Of Duty oyunu görmedik. Apex Legends, Overwatch ve Doom 2016 dahil olmak üzere platformda çok sayıda atıcı bulunduğundan, durumun tam olarak neden böyle olduğu belli değil. Switch’in donanım sınırlamaları göz önüne alındığında, kaç kişinin en son COD’yi oynamayı seçeceğini merak etmelisiniz. başka seçenekleri varsa. Bununla birlikte, dünyada gezegenin en popüler atıcılarının bir limanını haklı çıkarmaya yetecek kadar Anahtar olduğunu biliyoruz. Call Of Duty: Warzone 2.0 şu anda piyasadaki en büyük oyunlardan biri, yani bu amaca kesinlikle uyuyor.

Call Of Duty’nin bu fırsatı değerlendirip yakın zamanda Nintendo konsollarına geri dönüp dönmeyeceği henüz belli değil. Belki de Activision Blizzard, kaçınılmaz Switch 2’nin bu yola girmesini bekleyecektir. Her iki durumda da, Microsoft’un olasılıkla ilgilendiği açıktır.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1