Blume Ventures, 4. fonunu 250 milyon doların üzerinde kapattı

Yerli girişim fonu Blume Girişimlerierken aşama teknoloji liderliğindeki başlangıçlar Fund IV’ü 250 doların üzerinde kapattığını duyurdu milyonfirmanın yönetim altındaki varlığını (AUM) 600 milyon $’ın üzerine çıkardı.

2010 yılında Karthik Reddy ve Sanjay Nath tarafından kurulan Blume, Hindistan’ın büyük ve etkili sorunlarını çözmek için inşa eden veya Hindistan’ın en iyi yeniliklerini küresel pazarlara taşıyan girişimcileri destekliyor.

“Halka arz ve birleşme ve satın alma çıkışlarının artan gerçekliği sayesinde, 2 kat kurucu ve işletmecinin yanı sıra daha kaliteli ilk kurucular yeniden canlanıyor. Blume’un her iki kategoride de tercih edilen tohum ortağı olacağı için heyecanlıyız. dedi Nath.

Ayrıca Oku

Hint uygulamaları, yasaklı Çinli akranların yerini almak için yeni giriş yapanların sayısında artış görüyor
Erken aşama finansman anlaşmaları 2016'da ilerliyor

Çeşitli görev alanları, eğitim teknolojisi, fintech, sağlık, ticaret ve tüketici internetinden robotik ve yapay zekaya, hizmet olarak yazılım (SaaS) ve kurumsal yazılıma kadar uzanır.

Blume Fund IV, Sajith Pai, Arpit Agarwal, Ashish Fafadia, Nath ve Reddy liderliğindeki 15’ten fazla üyeli yatırım ekibi tarafından yönetilecek.

Fafadia, “Fon büyüklüğü, LP’lerin çeşitliliği ve fazla abonelik, kurum olan Blume’un çağının gelişinin bir kanıtıdır. Portföyümüzün ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaya ve gelişmeye ve Hindistan’ın gurur duyacağı büyük şirketler kurmaya devam edeceğiz” dedi. Blume’un ortaklarından biri.

2011 yılında bir “Superangel” fonu olarak kurulan Blume, Fon I’de 20 milyon dolar topladı ve aralarında Purplle, Gray Orange, Turtlemint, Carbon Clean, Exotel, NakitleştirZopper, Webengage ve IDfy.

Blume, 2015-16 ve 2018-19’da ardıl Fonlar toplayarak 60 milyon $’lık Fon II ve 102 milyon $’lık Fon III’e ulaştı.

2015-2020 döneminde doğan Blume yıldızları Unacademy, Slice, Spinny, dunzo, Classplus, Servify, Lambdatest, Koo, Locus, Healthifyme, smallcase, Euler, Jai Kisan ve diğerleri arasında Pixelxel.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9