Ah, avatarlar – çevrimiçi kullanıcıların her zaman mevcut ve kalıcı tezahürü. Kim olduğunuzu ifade edebilecek bir görsele rastladığınızda her zaman özel hissettirmiyor mu? WhatsApp’ın en son Avatar özelliği ile bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Kendi imajınızı oluştururken, uygulama milyarlarca kombinasyondan oluşan bir havuzdan seçim yapar, bu da kendinizin en sevdiğiniz versiyonunu yeniden oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Neler yaratabileceğinizi görmek sizi heyecanlandırıyorsa, işe şu şekilde başlayabilirsiniz:

  1. Bekleyen WhatsApp güncellemelerini kontrol edin ve yükleyin
  2. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın
  3. Ayarlar’a gidin
  4. Avatar’a dokunun
  5. “Avatarınızı Oluşturun”u seçin
  6. Yaratıcılığınızı serbest bırakın!

Tebrikler! Bir avatar yaptınız. Ama onunla ne yapabilirsin? Doğal olarak – onu profil resmin olarak ayarlayabilirsin. Ancak, artık tümü sizin yaratıcılığınıza dayanan 36 farklı çıkartmaya da erişebildiğinizi göreceksiniz. Neat!Bu işlevin kullanımı eğlenceli ve tipik selfie çekiminden farklı şeyler değiştirmenin güzel bir yolu olsa da, aynı zamanda gizliliği iyileştirmenin de harika bir yoludur. Çoğu insan birini bir fotoğraftan kolayca tanıyabilir, ancak kişinin 3D modelinden? WhatsApp’ın Avatarlarında olduğu gibi, özellikle stilize edildiğinde pek olası değildir.

Şirket, bu özelliğin burada kalacağına dair birkaç ipucu verdi. Güncellemeyle ilgili blog gönderilerinde, planlarının, dokularını ve gölgelendiricilerini iyileştirerek Avatarların görsel kalitesini zaman içinde artırmaya devam etmek olduğunu paylaştılar.

İşlevle ilgili SSS sayfalarında, üzerinde çalıştıkları başka bir şey hakkında da bilgi gizlediler. Gelecekte, kullanıcılar işbirliği yapabilecek ve birden fazla avatar içeren benzersiz çıkartmalar oluşturabilecek.

Bunlara ek olarak, WABetaBilgisi Haziran ayında WhatsApp’ın bir sürümünü paketinden çıkarmayı başarmıştı ve Avatarların, kullanıcıların uygulamadaki canlı aramalar sırasında kullanabilecekleri bir tür canlı filtre olarak üzerinde çalışıldığına dair ipuçları bulmuştu.

Kullanıcılar üzerinde 3B modeller uygulayan gelişmiş video filtreleri, yine Meta’nın sahibi olduğu Instagram gibi platformlarda zaten bir gerçekliktir; bu nedenle, bir toplantıya 3B render olarak girebileceğiniz bir geleceği hayal etmek zor görünmüyor. Kendine.

Genel olarak, ne fikir ne de teknoloji tamamen yenidir. Apple ve Samsung, 3D avatar sürümlerini oldukça uzun bir süredir kullanıma sunuyor, hatta Memoji’ler bir aramada sizi maskeleyebiliyor. Ancak tartışmalı bir şekilde, WhatsApp’ın piyasadaki en önde gelen iletişim uygulamalarından biri olarak erişimi, konsepti kullanıcılara yaklaştırabilir.

Bir avatar yapmak için sabırsızlanıyor musunuz? Ardından, özelliğin bölgenizde yayında olup olmadığını kontrol edin! Bildirildiğine göre şu anda dünya çapındaki kullanıcılara yayılıyor, bu nedenle onu henüz Ayarlar’da bulamıyorsanız, bir güncelleme olup olmadığını kontrol ettiğinizden ve yüklediğinizden emin olun.telefon-1