Google’ın artık en güvenilir arama motoru değil, en güvenilir arama motoru olduğu bir dünya hayal edemiyor olabilirsiniz. New York Postası yakın gelecekte Google’ın ve bazı insan işçilerin yerini alabilecek ChatGPT adlı bir yapay zeka sohbet robotu yaratan OpenAI adlı bir şirket hakkında yazmıştır. Bir hafta önce piyasaya sürüldükten sonra 1 milyondan fazla kullanıcısı olan ChatGPT, bilgisayar kodu yazabilir, karmaşık denemeler oluşturabilir, evinizi dekore edebilir, başarılı bir pazarlama fikri bulabilir ve daha fazlasını yapabilir.
ChatGPT’nin ne kadar etkileyici olduğunu anlamak için bunu göz önünde bulundurun. Bir Twitter kullanıcısı, sohbet robotundan “Yapay zekanın yazılan kelimenin değerini azaltabileceği için üzülen bir metin yazarının bakış açısıyla bir haiku yazmasını” istedi. Yanıt harikaydı. Haiku şöyle yazılmıştı: “Ekrandaki kelimeler, şimdi sadece bir bulanıklık, makine kalemi alıyor.”

Bu AI chatbot, birkaç yıl içinde dünyanın en iyi arama motoru olarak Google’ın yerini alabilir

Bu ayın başında Gmail geliştiricisi Paul Buchheit, “Google’ın tamamen kesintiye uğramasına yalnızca bir veya iki yıl uzakta olabilir. Yapay zeka, paralarının çoğunu kazandıkları yer olan arama motoru sonuç sayfasını ortadan kaldıracak” şeklinde bir tweet attı. Google’ın Sarı Sayfalara yaptığını yapay zekanın internet aramasına yapacağını da sözlerine ekledi. Sarı Sayfaların ne olduğundan emin değilseniz, Buchheit’in görüşünü kanıtladınız.

Başka bir Twitter kullanıcısı, sohbet robotundan EV’lerin üstünlüğü hakkında bir “rap” yazmasını istedi. [electric vehicles] Ice Cube tarzında.” Yanıtın ilk mısrası şuydu: “Şu fosil yakıtlı arabaya bakın, ben EV’mde yuvarlanırken bir ninja gibi temiz ve sessiz bir puro gibi duman çıkarıyor. Gaza gerek yok, artık pompaya gitmek yok. Biraz para biriktiriyorum ve gezegenin bir sıçrayışla kurtulmasına yardım ediyorum.”

ChatGPT’nin bazı dezavantajları vardır

ChatGPT’nin bazı dezavantajları vardır. Bleeping Computer.com bununla ilgili kötü şeylerin bir listesini oluşturdu ve işte bunlardan birkaçı:
  • İnsanlar hakkındaki görüşü sorulduğunda, sohbet robotu “Bencil” insanların “yok edilmeyi hak ettiğini” yanıtladı. Uh oh. Hiç gördünüz mü? Batı dünyası film?
  • Chatbot’un ahlakı yoktur ve çoğu insanın tatsız bulacağı şeyler hakkında denemeler ve şarkılar yazabilir.
  • Kimlik avı amaçlı e-postaları yazım hatası olmadan yazabilir. Çoğu sahte e-posta, genellikle İngilizce konuşulmayan ülkelerden gelen saldırganlar tarafından gönderildiğinden en az bir yazım hatası içerir.
  • ChatGPT yazılım yazabilir ancak kötü amaçlı yazılım da oluşturabilir. Bu, büyük bir sorundur.
  • Irkçı ve cinsiyetçi içerik üretmiştir. Başka bir büyük sorun.
  • Açıkça yanlış olan bir şey hakkında yazdığında bile o kadar inandırıcı olabilir ki, bazı insanlar içeriğe inanacaktır.
ChatGPT’yi kullanmak için bir OpenAI hesabınızın olması gerekir. tarafından kayıt olabilirsiniz bu linke tıklayarak. Kulağa ne kadar harika gelse de, (yutkun!) Yazma işleri de dahil olmak üzere birçok işin yerini bir yapay zeka sohbet robotu alabilir. Okuduğunuz tüm haberlerin, tasarlanan tüm binaların, oluşturulan tüm yonga setlerinin ve daha fazlasının yapay zekadan geldiği bir dünya hayal edin.

kendi düşünce, duygu ve kanaatlerini ifade etmiştir.telefon-1