Verna, ağaç dikmek için potansiyel yerleri bulan ve analiz eden yazılımı için tohum öncesi finansman turunda 860.000 £ aldı.

Verna’nın yazılımı, çiftçilere bir arazi parçasını ne zaman satacakları gibi kararlarda yardımcı olmak için düzenleme ve piyasalar gibi faktörleri dikkate alır.

Londra merkezli şirketin ilk öz sermaye yatırım turu, Octopus Ventures’tan gelen daha fazla yatırımla Vanneck EIS tarafından yönetildi.

Ile konuşmak UKTNVerna’nın kurucu ortağı Matthew Brown şunları söyledi: “Toprakları yöneten çok sayıda insanla konuştuktan ve onlarla çalıştıktan sonra, ilgili tüm bilimi, ekonomiyi ve düzenlemeleri kararlarına dahil etmenin onlar için büyük bir zorluk olduğunu keşfettik. karmaşıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı olacak dijital araçlara yönelik açık bir ihtiyaçtır.”

Verna, sermayeyi daha fazla “doğa ve iklim fırsatlarını” analiz etmek için ForestFounder yazılımının yeteneklerini genişletmeye harcayacak.

Verna’nın müşterileri arasında Ulusal Karayolları, Çevre Ajansı ve İngiltere Ormancılık bulunmaktadır.

Brown, turbalık restorasyonu örneğini vererek, “Şu anda daha geniş bir müdahale yelpazesinde arazi için en iyi karbon ve biyolojik çeşitlilik seçeneklerini belirlemeye yönelik sistemler üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Yakın zamanda ödüllendirildi 1,4 milyon £ devlet finansmanı analitik yazılımı için.

860.000 Sterlin, Verna’nın toplam finansmanını 2.2 milyon Sterlin’in üzerine çıkarıyor. Verna ayrıca önyükleme ve ilk gelirden fon aldı.

Octopus Ventures’ın müdürü Kirsten Connell şunları söyledi: “Verna ekibi, hem kamu hem de özel sektörde uzun yıllara dayanan deneyime, sektörleri hakkında derin bilgiye ve vizyonunu gerçekleştirecek ağa sahip.”genel-11