Kalplerle çevrili Facebook logolu bir telefon tutan bir kişi

Facebook flört giriş yaptı 2019’da, ancak üç yıl sonrahizmeti kullanan kişilerin üçüncü taraf bir şirketin AI sistemlerini kullanan gerçek yetişkinler.
Fotoğraf: Boumen Japet (Doğrulanmış)

Meta, aşkı arayan insanlara ulaşmanıza izin vermeden önce şirkete yüzünüzün bir videosunu göndermenizi isteyebilir. Facebook Arkadaşlığısadece gerçekten çevrimiçi olarak çıkacak kadar yaşlı olduğunuzu doğrulamak için.

Pazartesi günü Meta ilan edildi Facebook Arkadaşlık hizmetini, bir kullanıcının 18 yaşından küçük olduğu konusunda yalan söyleyip söylemediğini “algılamak” için güncelliyor. Bu gerçekleştikten sonra, Facebook onlardan yaşlarını doğrulamalarını isteyeceğini söyledi, bu durumda ya bir kimlik biçimi yükleyebilirler, örneğin: şirketin şifreli olacağını ve genel profilde görünmeyeceğini söylediği bir sürücü belgesi olarak. Diğer seçenek ise, kullanıcıların bir video özçekim yüklemesi ve ardından şirketin, kullanıcının yüz özelliklerine göre yaşını doğrulamak için AI teknolojisini kullanan üçüncü bir tarafa göndermesidir.

Bu davadaki ayrı şirket, Meta’nın zaten bağlantı kurduğu Birleşik Krallık merkezli Yoti’dir. Instagram kullanıcılarının yaşını doğrulayın bu senenin başlarında. Sistem benzer şekilde, bir kullanıcı 18 yaşının altındaki birinin doğum tarihini 18 yaşından büyük birinin doğum tarihini düzenlemeye çalıştığında bir kimlik veya video özçekimi ister. Bu, Meta’nın teknolojiyi ABD’ye ilk kez getirmesi olacak. , Meta, selfie dışında kullanıcıyla ilgili başka hiçbir ayrıntıyı paylaşmadığını söylüyor. Ayrıca, “Yoti sizi tanımlamaz veya özçekiminizi başka hiçbir şey için kullanmaz” iddiasında bulunuyor.

Kapak tarafında, profillerini doğrulamaya çalışan kullanıcılar fiziksel kimlik rotası, hem insanların hem de otomatik sistemlerin belgeleri analiz ettiğini bilmelidir. Üzerinde şirketin bilgi sayfasıMeta, kimliği silmeden önce bir yıla kadar saklayabileceğini söylüyor.

Gizmodo, kullanıcıların yaşları hakkında yalan söyleyip söylemediklerini nasıl belirlediğini görmek ve öğrenmek için Meta’ya ulaştı. sürenin uzunluğu hakkında daha fazla bilgi the şirket depolar fiziksel Kimlikler. Hemen yanıt alamadık ama daha fazlasını duyarsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

İçinde İleti Facebook Dating’in yeni yaş doğrulama sistemini duyuran Yoti, yüz tahmini teknolojisinin, kullanıcıların yaşlarını belirlemek için kullanıldıktan sonra tüm görüntüleri silen “gizliliği koruyan bir çözüm” olduğunu söyledi. İçinde Beyaz kağıt Geçtiğimiz Mayıs ayında oluşturulan şirket, makine öğrenimi modelinin 23 yaşın altındakilerin yaşını doğru bir şekilde tahmin ettiğini yazdı (%99,65 oranında 13-17 yaşındakiler için). Süreç, 6 ila 11 yaş arasındakiler için %99’un biraz altında olumlu.

Şirket, sisteminin yüz tanıma teknolojisi olmadığını ve bunun yerine bütünü analiz etmeden bir insan yüzünün özelliklerini tespit etmeye çalıştığını iddia etti. Yoti’nin baş politika sorumlusu Julie Dawson daha önce Gizmodo’ya, sistemi kullanıcıların kişisel bilgilerini veya kimliklerini paylaşmak zorunda kalmadan yaşlarını kanıtlamaları için oluşturduklarını söylemişti.

Yoti’nin gönderisinde, Meta’nın veri yönetişimi direktörü Erica Finkle, bu ortaklıkta teknolojiyle devam eden testlerinin “araçlarımızın çalıştığını” gösterdiğini söyledi. Finkle anlattı eksenler şirket, bu tür ürünleri Facebook Dating kullanan veya yaş doğrulaması gerektiren farklı pazarlara itebilir.

Facebook, hükümetlerin yaklaşan düzenlemelerinin önüne geçmek istiyor ve para cezaları Çocuklar ve gençler tarafından sosyal medya kullanımı üzerine. Kaliforniya çocukların çevrimiçi gizliliğini korumak için hareket etmeve dokuz eyalet başsavcısı söyledi araştırıyorlardı Meta’nın uygulamalarının genç kullanıcılar üzerindeki etkisi, şirket Facebook Flört etme ve Instagram’da video yayınlama gibi belirli özelliklerin yaş sınırlamasına tabi olduğunu belirtmiş olsa da. sayısız oldu davalar için Meta ve diğer sosyal medya uygulamalarını hedeflemek bağımlılık yapan genç kullanıcılar.genel-7