Şu anda, Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) her büyük partiden ikişer olmak üzere dört üyesi vardır. Bu, düzenleyici kurumun, Çinli Huawei ve ZTE’nin yeni telekom teçhizatının ABD’de kullanılmasını yasaklayan biri de dahil olmak üzere belirli yasaları geçmesini engellemedi. bir parti.
Tüm FCC komisyon üyeleri, başkan tarafından aday gösterilir ve Senato tarafından onaylanır. Her dönem beş yıl sürer. Öyleyse neden beş tane oturan komiser yok? New York Postası Senato onayını bekleyen mevcut adayın, bazı görüşleri nedeniyle Senato Cumhuriyetçilerinin gazabını çeken bir Demokrat olan Gigi Sohn olduğunu söylüyor. Sohn, tüm akış verilerinin aynı şekilde ele alınmasını sağlamak için uygulanan Obama dönemi kuralları olan “ağ tarafsızlığının” savunucusudur.
Ağ tarafsızlığı kapsamında, bir internet servis sağlayıcısı veya bir kablosuz iletişim operatörü, daha hızlı “işlem hatları” yoluyla iletilen akış içeriğine sahip olmak için tüketicilerden ekstra ücret talep edemez. Sırf bu tür içeriklere katılmadıkları için içeriğin abonelerine ulaşmasını da engelleyemezler. Trump tarafından atanan FCC Başkanı Ajit Pai altında, net tarafsızlık FCC tarafından kitaplardan çıkarıldı.

Bazı eyaletler, California, New Jersey, Oregon, Colorado, Vermont ve Washington, Porto Riko ile birlikte net tarafsızlığı yasalaştırdı. Ancak ağ tarafsızlığı hayranlarının tüm ülke için istediklerini elde etmelerinin daha hızlı bir yolu, Senato’nun Gigi Sohn’un adaylığına yeşil ışık yakmasıdır. Ve şu anda, tek Demokrat Batı Virginia Senatörü Joe Manchin adayı desteklemeyi reddederken, adaylığı büyük olasılıkla gereken 51 oy çoğunluğun gerisinde kalacak.

İşte bu, Georgia Senatosu koltuğu için bu akşam yapılacak ikinci tur seçimlerin devreye girdiği yer. Bir Demokrat olan görevdeki Senatör Rafael Warnock, geçen ay Seçim Günü’nde rakibinden daha fazla oy aldı. Ancak, bugünün ikinci turunu zorlayan kazanan olarak adlandırılmak için gereken %50 çetelesinin altında kaldı. Warnock’un rakibi eski futbol yıldızı Herschel Walker. Bir Cumhuriyetçi olan Walker gol çizgisini aşarsa, Sohn büyük olasılıkla Senato tarafından göreve seçilme şansı bulamayacak.

Öte yandan, bir Warnock zaferi Demokratlara 51-49’luk bir avantaj sağlar, bu da Senatör Manchin kaçsa bile, oyları 50-50 berabere bırakacağı ve eşitliği bozan oyu Başkan Yardımcısı Kamela Harris’in vereceği anlamına gelir (büyük ihtimalle) Sohn lehine). Sohn, bu arada, FCC’nin Obama yönetimi sırasında benimsediği orijinal net tarafsızlık kurallarının yazılmasına yardımcı olan insanlardan biriydi.

Analistler, katılımın yüksek olmasını bekliyorlar ve bu, birkaç gün boyunca bir kazananın açıklanmadığı heyecan verici olabilir.telefon-1