Bir hükümet yetkilisine göre, bilgisayar korsanlarının apex sağlık araştırma kurumu Indian Council of Medical Research’ün (ICMR) web sitesini ihlal etmeye çalıştıkları iddia edildi, ancak girişimleri başarısız oldu. Yetkili, görünüşe göre Hong Konglu bilgisayar korsanlarının 30 Kasım’da ICMR’nin web sitesine 24 saat içinde yaklaşık 6.000 kez saldırmaya çalıştığını söyledi.

Saldırılar, Delhi’deki AIIMS çevrimiçi hizmetlerini felç eden sözde fidye yazılımı saldırısının hemen ardından geldi.

Yetkili, “ICMR web sitesinin içeriği güvenlidir. Site, NIC Veri Merkezinde barındırılmaktadır, bu nedenle güvenlik duvarı, düzenli olarak güncelledikleri NIC’den gelmektedir. Saldırı başarıyla önlendi” dedi.

Geçen ay Delhi’deki Tüm Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü’nün (AIIMS) sunucusu bir siber saldırıda ele geçirildi. O sırada, hastanenin sunucusunda tespit edilen ihlal nedeniyle yaklaşık 3-4 crore hastanın verilerinin ele geçirilmiş olabileceği söylendi.

Bilgisayar korsanlarının Rs talep ettiğini belirten bir rapora göre, sunucu kapalı kaldığı için acil servis, ayakta tedavi, yatan hasta ve laboratuvar kanatlarındaki hasta bakım hizmetleri manuel olarak yönetiliyordu. Enstitüden kripto para cinsinden 200 crore. Ancak o sırada Delhi Polisi, “medyanın belirli bölümleri tarafından alıntılanan hiçbir fidye talebinin AIIMS yetkilileri tarafından dikkatlerine sunulmadığını” belirten bir bildiri yayınladı.

Hindistan Bilgisayar Acil Müdahale Ekibi (CERT-IN), Delhi Polisi ve İçişleri Bakanlığı temsilcileri fidye yazılımı saldırısını soruşturuyor ve Intelligence Fusion and Strategic Operations (IFSO) birimi tarafından bir gasp ve siber terör vakası kaydedildi. 25 Kasım’da Delhi Polisi.

AIIMS sunucusu, eski başbakanlar, bakanlar, bürokratlar ve yargıçlar da dahil olmak üzere birçok önemli kişinin verilerini depolamıştır. Kaynaklardan biri o sırada PTI’ye “Hackerların kripto para biriminde yaklaşık 200 Rs talep ettikleri iddia edildi” dedi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

CTO Hiroaki Kitano, Sony’nin Kullanımı Netleştiğinde İnsansı Robotları Hızla Yapmaya Hazır Olduğunu Söyledi

Google Pixel Watch İlk OTA Güncellemesini Aldı, Düzeltmeler ve İyileştirmeler Getiriyor

Günün öne çıkan videosu

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığını Öğretmek Nasıl Bir Kariyer Haline Geldi?

genel-8