Apple Music’in küresel pazar lideri Spotify ile olan abone açığını kapatmak için alabileceği tüm yeni özelliklere ihtiyaç duyduğu kesinlikle büyük bir sır değil ve söz konusu lider nadiren defne üzerinde dinlenirken bulunsa da, müzik yayını endüstrisinin gümüş madalya sahibi ara sıra bulur. gıpta ile bakılan bir öncü konumdadır.

Bu, çığır açan duyurusuyla bugün baktığımız türden bir senaryo. Apple Müzik Şarkısıbirçoğunuzun uzun zaman önce dünyanın en popüler ses akış hizmetlerine entegre edilmiş olarak görmeyi beklediği bir işlevdir.
Aynı zamanda, nedenini tamamen anlayabiliriz. Apple’ın, özel bir donanım gerektirmeden eviniz, aileniz ve arkadaşlarınız için temelde eğlenceli bir karaoke aracı olan bu aracı optimize etmek ve iyileştirmek için birkaç yıllık perde arkası çalışması (ve muhtemelen milyonlarca dolar) harcaması gerekiyordu.
Tek ihtiyacınız olan uyumlu bir iPhone, iPad veya yeni Apple TV 4K alıcı kutusu ve ayrıca bir Apple Music aboneliği (Voice Plan hariç) ve parti anında başlayabilir… tercihen onay veya katılımla tüm gürültüye duyarlı komşularınızın.
Ne yazık ki, Apple Music Sing’in “bu ayın sonlarında” halka çıkışını fiilen yapmasını da beklemeniz gerekecek, ancak bu, Spotify kullanan arkadaşlarınız (ve düşmanlarınız) konusunda size yine de biraz önde başlamalı. uygun bir şekilde adlandırılmış Karaoke modu için en az son altı aydır test edilmiş belirsiz bir zaman dilimine takılıp kalmıştır.

Başlangıç ​​olarak, bir şarkının şarkı sözleri görünümüne eriştikten sonra görünmesi gereken mikrofon simgesine dokunarak özelliği etkinleştirmeyi seçen Apple Music aboneleri, açıkça kapsamayan “on milyonlarca” popüler parçaya eşlik edebilecekler. platformun tüm kitaplığı.

Ancak desteklenen şarkıların sayısının giderek artması bekleniyor ve bu arada Apple, “50’den fazla özel eşlik eden çalma listesi” de başlatarak “en çok söylenebilecek” parçalardan bazılarını öne çıkarmayı planlıyor.

Tüm bunlar kulağa çok eğlenceli geliyor, özellikle de Noel aile toplantıları yaklaşırken, ama çok heyecanlanmadan önce, Apple Music Sing’in desteklenen bir şarkının vokallerini sizin değiştirmeniz için tamamen kaldırmayacağını unutmamanız önemlidir. Bunun yerine, yeni özellik yalnızca, hardcore karaoke meraklıları için oldukça büyük bir potansiyel rahatsızlık gibi görünen “vokal sesini ayarlamanıza” izin veriyor.telefon-1