AirTag’lerin kötü amaçlarla kullanıldığına dair söylentileri hepimiz duyduk. Apple’ın izleyicisinin 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, aygıtın arkasındaki karanlık potansiyeli gösteren birçok korku hikayesi gün ışığına çıktı. İtibaren AirTag’leri araçlarda saklayan araba hırsızları takipçiler ev adreslerini almak için kurbanların üzerine takip cihazı yerleştirirken, davalar uzayıp gidiyor.Apple, sorunu birden çok kez çözmeye çalıştı, ancak şöyle şeyler var: karaborsada AirTag’leri susturdu ve işler daha da iyiye gitmiyor. Kanıt? En son dava, eski eşleri tarafından AirTag yardımıyla takip edilen iki kadın tarafından açıldı.

Pazartesi günü açılan dava, iPhone kullanıcılarını bilinmeyen bir AirTag’in onları takip ettiği tespit edildiğinde bilgilendirmeyi de içeren mevcut önlemlerin “ne yazık ki yetersiz” olduğunu ve “tüketicileri hızlı bir şekilde uyarmak için çok az şey yaptıklarını” söylüyor. izleniyor.”

Davayı açan ilk kadın, arabasının tekerlek yuvasına bir AirTag yerleştiren ve onun tacizinden kaçınmak için nereye taşındığını öğrenebilen eski erkek arkadaşı tarafından takip edildi.

Davadaki diğer kadına göre, kocası onu takip etmek için çocuğunun sırt çantasına bir AirTag yerleştirmiş. İki bayan belirsiz maddi tazminat talep ediyor ve Apple’ı tehlikeli bir ürün piyasaya sürmekle suçluyor.

Ayrıca ilginç bulabilirsiniz:telefon-1