Spider-Man: Across the Spider-Verse fragmanının çıkış tarihi belli oldu. Yaklaşan Marvel animasyon filminin arkasındaki ekip bir tweet’te, Miles Morales ve Gwen Stacy’nin bir binadan baş aşağı sarkarken New York şehrinin manzarasını gözlemlediği yeni bir resim yayınladı. Fragman önümüzdeki hafta, 13 Aralık’ta yayınlanacak ve muhtemelen birkaç boyutlararası portal açabilen yeni düşman Spot’u içeren olay örgüsüne daha derin bir bağlam sunacak. Film, Akademi Ödüllü Spider-Man: Into the Spider-Verse’nin devamı niteliğindedir ve Haziran 2023’te dünya çapında sinemalarda gösterime girmesi planlanmaktadır.

Tweet’te “#SpiderVerse’den yeni bir görünüm 12.13’te geliyor” yazıyor ve görüntü, baş karakterler Morales (Shameik Moore) ile boyutlar arası ziyaretçi Stacy/Spider-Gwen (Hailee Steinfeld) arasında çiçek açan bir romantizme işaret ediyor. Geçen aydan bir rapor, Spider-Man: Across the Spider-Verse ile hayranların, onun çizgi roman kapaklarını anımsatan bir “suluboya yıkama stiline” sahip olan ikincisinin Earth-65 dünyasını ziyaret etmeyi bekleyebileceklerini öne sürdü. O zamanlar, filmin yapımcıları Phil Lord ve Christopher Miller, kahramanımız birden çok boyut arasında seyahat ederken, devam filminin altı farklı sanat stiline sahip olacağını açıkladı.

Bunlardan ikisini, Hint çizgi roman estetiğinden ilham alan, ağırlıklı olarak Earth-50101 adlı – uygun şekilde “Mumbattan” adlı – Mumbai temalı bir boyuta sahip olan ilk bakış teaser’ında zaten gördük. Sonra Spider-Man 2099 dünyasından Neauva York vardı, seslendiren Oscar Isaac (Ay Şövalyesi) 2018 Spider-Man: Into the Spider-Verse filmindeki bir kredi sonrası sahnesinde. Across the Spider-Verse’de İrlandalı-Meksikalı genetikçi Miguel O’Hara rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında bir Cinema-Con sunumu sırasında, katılımcılar Spider-Man: Across the Spider-Verse’in ilk 15 dakikasını ve ardından serinin üçüncü filminin adının açıklanmasını izlediler. “Spider-Man: Beyond the Spider-Verse” başlıklı filmin 2024’te vizyona girmesi planlanıyor. O sırada yapımcılar Lord ve Miller, devam filminin 240’tan fazla karakter içeren ilk filme göre büyük ölçüde genişleyeceğini doğruladılar. Filmde ayrıca, adı geçen kötü adam The Spot rolünde Jason Schwartzman (Moonrise Kingdom), Spider-Punk rolünde Daniel Kaluuya (Nope) ve daha önce bahsettiğimiz kötü adam rolünde Issa Rae (The Photograph) rol alıyor. bildirildiğine göre Jessica Drew namı diğer Örümcek Kadın’ı seslendiriyor.

Spider-Man: Across the Spider-Verse 2 Haziran 2023’te dünya çapında vizyona giriyor. Animasyon filmi Hindistan’da İngilizce, Hintçe, Tamilce ve Telugu dillerinde gösterime girecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8