Başlık: Düşüşten Sonra Dünya cilt 1
Yazar: singNsong (Orijinal Hikaye), S-Cynan (Uyarlama), Undead Gamja
Yayımcı: İze Basın
Dil: ingilizce
Biçim: ciltsiz
Sayfalar: 288
Tür: Fantezi, Aksiyon
Yayın tarihi: 8 Kasım 2022

Hikaye

Düşüşten Sonra Dünya Güney Kore’nin Seul şehrinde geçiyor. Burada devasa yapılar su yüzüne çıkmış ve insanlık yok olmaya başlamıştır. İnsanlar, insanlığı kurtarmak için bu kulelere tırmanmak için seçilir. Bu insanlar Tower Walkers olarak biliniyor ve bizim hikayemiz Jaehwan isimli birine odaklanıyor. İçinde bulunduğu parti kuleye tırmanmaya çalışıyordu ama tahmin edilebileceği gibi kule yükseldikçe işler zorlaşıyordu.

Yol boyunca, Rezonans Taşları olarak bilinen bazı mücevherlere rastladılar ve onlara kullanıldıkları takdirde zamanda geri gideceklerine söz verdiler. Geleceği değiştirerek dünyayı kurtaracaklarına inanan birçok kişi taşları alıp kullandı; ancak Jaehwan, ortağı Youhwan gibi bu cazibeyi reddetti. Youhwan savaşta yaralanana kadar birlikte baskı yaptılar. Ölümle baştan başlamak arasında bir seçimle karşı karşıya kalan Youwhan, Rezonans Taşını kullandı. Bu, Jaehwan’ı kulenin içinde yapayalnız bıraktı ama yine de devam etti.

Sonunda, “World 294″ün 100 katın tamamını temizleyen ilk insanı oldu; ancak ödülü kendisine sunulduğunda, etrafındaki her şeyi ve her şeyi reddetme hobisi devreye girdi ve 100. Katın ötesine geçmek istedi. Bunun son kat olduğu ve ötesinde hiçbir şey olmadığı konusunda ısrar edilmesine rağmen Jaehwan bunu yapmadı. teklifi al Sistemi reddeden Jaehwan, kendisini Kaos denen bir yerde bulur… gerçek macera başlamak üzeredir!

Karakterler

Bu dizide pek fazla karakter yoktu. Tanıtılan kişi, oldukça hızlı bir şekilde atıldı ve hikaye için top yeminden başka bir şey olmadı. Ancak, kitabın son bölümünde bu durum değişecek gibi görünüyor, ancak spoiler vermemek için bunu atlayacağım.

Bu, Jaehwon’a odaklanacağım anlamına geliyor. Hemen arkadan, güçlü sessiz tip gibi görünüyor. Rezonans taşını kullanmanın her türlü cazibesini reddetti ve bu nedenle şüpheleri rahatsız edici bir duygudan daha fazlası olduğu için, son kata kadar zorlamak için kullandığı bir beceri haline geldi. Bu, onun çok inatçı biri gibi görünmesini sağlar ve belki de öyledir… ama bunun nedeni, onu bu partideki herkesten çok daha akıllı yapan inançlarına bağlı kalmasıdır. Bir şey sezdiği için, ne olursa olsun onun içini görmek zorundaydı ve bunu yaparak kuleler hakkındaki gerçeği ortaya çıkardı ve hatta ötesinde olanı kabul etti.

Neden olduğu net değil. Gerçeği öğrendikten sonra bile onu kabul etmek, engellemek veya değiştirmek için hiçbir şey yapmaz. O sadece makul bir sebep olmadan devam etmek istiyor. Belki biri zamanla ortaya çıkacaktır, ancak bu, ana karakterin hikayeyi ilerletmek için aldığı anlamlı bir karardan çok bir olay örgüsü aracı gibi görünüyordu. Bu Jaehwon’u biraz tek boyutlu yapıyor. Umarım bu daha sonra değişir çünkü onunla eve yazılacak pek bir şey yok. O sadece silahla nasıl bıçaklanacağını bilen etrafındaki dünyayı kabul etmeyi reddeden biri. Bunu söylüyorum çünkü becerilerini geliştirmek için 10 milyardan fazla kez bıçakladı. En azından kendini adamış… bunu ona vermelisin.

Son düşünceler

İyi bir ilk cilt olduğunu söylemeliyim ama işler biraz düz görünüyordu. Dünyanın gerçeğini bilmesine rağmen devam etmeyi seçmek oldukça kafa karıştırıcıydı. Eğer o düzeyde bir güce sahip olsaydı, insan hemen orada ve şimdi bir şeyleri değiştirebileceğini düşünürdü ama öyle değil. Nedenini söylemeden devam etmeyi seçti. İlk cilt, hiçbir şeyi ele vermeden, sanki kötü bir sonun basmakalıp bir mecazını almış, onu dizinin girişi olarak kullanmış ve ardından gelişigüzel bir şekilde, fazla kafiye veya sebep olmaksızın devam ettirmiş gibi hissetti.

Seriyle ilgili tek şikayetim bu olurdu. Aksiyon sahnelerinden keyif aldım ve çizim harikaydı! Karakter gelişimi biraz yavaş ama kitabın sonunda tanıtılan yeni karakterlerle bu durum değişecek gibi görünüyor çünkü eminim ki birbirlerine biraz daha açılmaya başlayacaklar… özellikle de kendilerini tehlikeli bir durumda bulduklarından (ki kolaylıkla üstesinden gelineceğinden eminim… Yani… Jaehwan baskın patronlarını tek başına devirebiliyorsa, bazı cimri klan üyeleri meydan okumamalı bile.)

Bu serinin daha iyiye gitmesi için pek çok fırsat var ama şu anda olduğu gibi, sadece ortalama bir deneyimdi. İyileşip iyileşmeyeceğini göreceğiz ve gerçekten öyle olmasını umuyorum çünkü ilginç bir dayanağı var… sadece daha iyi bir uygulamaya ihtiyacı vardı.

En sevdiğiniz sosyal medya ağlarındaki diğer The Outerhaven incelemelerine de göz atabilirsiniz:

Twitter’da bize abone olun: https://twitter.com/theouterhaven
Facebook’ta bize abone olun: https://www.facebook.com/TheOuterHaven
Youtube’da bize abone olun: http://www.youtube.com/theouterhavennet

Bu öğe Ize Press tarafından incelenmek üzere sağlandı

oyun-4