Resmi bir açıklamada Meta, ABD hükümetinden “ aşırı düzenlemek » meta evren yenilikleri engellememek için bu yeni pazarda.

Metaverse için düzenleme yok mu?

Meta, Washington’u metaevrene müdahale etmeyen bir yaklaşım benimsemeye çağırır. Mark Zuckerberg’in şirketine göre aşırı düzenleme, bu konuda çalışan aktörlerin işini yapmasını engelleyebilir. iyi koşullarda büyümekve hatta “ inovasyonu engellemek “. İçinde belge 2 Aralık 2022 Cuma günü yayınlanan Meta, dünyadaki birçok yasa ve düzenlemenin metaverse için geçerli olabileceğini ve bunun iyi olmayacağını savunuyor.

aynı kategoride

En önemli reklamverenlerinin yarısını kaybettikten sonra Twitter yeniden bağlantı kurmak istiyor

Sosyal medya devine göre bu iyi bir strateji değil. Meta’nın teknoloji politikası başkanı Edward Bowles, gazetecilere düzenleyicilerin ” blok yenilik ” Eğer onlar metaverse için yeni bir düzenleyici rejim yarattı. Bir hatırlatma olarak, metaverse, henüz var olmayan ve kullanıcıların bir gün içinde çalışabilecekleri, oyun oynayabilecekleri, alışveriş yapabilecekleri ve birbirleriyle etkileşime girebilecekleri sürükleyici bir sanal dünyayı tanımlayan, her şeyi kapsayan bir terimdir.

Şirketlerin, özellikle de Silikon Vadisi’nin devlerinin, politikacıları yeni düzenlemeler oluşturmaktan caydırması yaygın bir durumdur. Ancak son yıllarda yasa koyucular, büyük teknoloji şirketlerini ve özellikle sanal gerçeklik alanındaki yatırımlarını kontrol etme eğiliminde oldular. Son zamanlarda FTC, Meta’nın Within’i devralmasını engelledi. Metaverse ile bağlantılı teknolojilerin olduğu söylenmelidir. geniş bir dünyanın kapılarını aralayınözellikle gizlilik açısından.

Bu beyanda Meta, düzenleyicilere bir davranış kuralları ve katı kurallar oluşturma konusunda kesin olarak garanti vermektedir. Avrupa’da, Avrupa Birliği içindeki dijital sorunlardan sorumlu olan Margrethe Vestager, düzenleyicilere şu çağrıda bulundu: metaverse’ye yaslanmak amacıyla “ çok geç olmadan sorunları çöz “. Fransa’da bir rapor, çevrimiçi gizlilik ve ifadeye ilişkin Avrupa kurallarının Metaverse’i kapsayacak şekilde genişletilmesi çağrısında bulunuyor.

Garip bir şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyiciler konuyu henüz tam olarak ele almış değil. ABD hükümeti ve milletvekilleri şu anda FTX’in düşüşüyle ​​​​bir kripto para birimi kriziyle karşı karşıya. Metaverse vakası muhtemelen ikinci kez ele alınacak ve Mark Zuckerberg haç yolunu kesinlikle bitirmedi.genel-16