26 Taylor Swift hayranından oluşan bir grup, geçen ay kullanıcıların Swift’in The Eras Tour için bilet satın alamamasına neden olan bilet fiyaskosunun ardından Ticketmaster’a dava açıyor (aracılığıyla Son tarih). İçinde dava açıldı Hayranlar, bir California mahkemesinde, Ticketmaster’ın ana şirketi LiveNation’ı, korsanların fazla bileti kapmasına izin veren “rekabete aykırı davranış” yapmakla suçluyor ve bu da onları gerçekten ele geçirebilecek hayranlar için daha yüksek bilet fiyatlarına yol açıyor.

Dava, Ticketmaster’ın taraftarları “rekabetçi bir piyasa fiyatının üzerinde olabilecek” fiyatlarla bilet satın almak için “yalnızca” hizmeti kullanmaya zorladığını iddia etmenin yanı sıra, Ticketmaster’ın bu biletlerin ikincil pazarı aracılığıyla yeniden satışından da kâr elde ettiğini iddia ediyor. Açıklandığı gibi Ticketmaster’ın web sitesi, şirket hayranlar arası alışverişinde satılan her bilete bir hizmet ücreti ekler – ancak bunun ne kadar olduğunu belirtmez – bu ücretin alıcı tarafından bilet fiyatına ek olarak ödenir. Dava, Ticketmaster’ın “taraftarları daha pahalı biletler almaya zorlamak için” stadyumlarla “komplo kurduğunu” iddia ediyor.

Ayrıca, Ticketmaster’ın hayranların bilet satın almak için kullanmak zorunda olduğu ön satış kodlarını dağıtma yöntemiyle de ilgili. Dava, şirketin “1,4 milyon ‘doğrulanmış hayrana’ kodlar sağlayarak TaylorSwiftTix satış öncesi bilet sahiplerini kasten ve kasıtlı olarak yanlış yönlendirdiğini” söylüyor. Göre bilet sorumlusu3,5 milyon kişi satışa erişim kazanmak için Doğrulanmış Hayranlar olarak ön kayıt yaptırdı, ancak kalan biletleri alma şansı için bu hayranların 2 milyonunu bir bekleme listesine koymak zorunda kaldı.

“Milyonlarca hayran sekiz saate kadar bekledi ve yetersiz bilet satışları nedeniyle bilet satın alamadılar”

Davada, “Milyonlarca hayran sekiz saate kadar bekledi ve yetersiz bilet satışları nedeniyle bilet satın alamadılar” diyor. “Ticketmaster, talepleri karşılayamadığı zaman kasıtlı olarak kodlar sağladı.”

Şikayet, ihlal başına 2.500 $ talep ediyor, bu çok fazla görünmeyebilir, ancak Swift’in turu için bilet satın almaya çalışan milyonlarca insan için büyük bir para cezasına neden olabilir. Taraftarları temsil eden avukatlardan biri olan Jennifer Kinder, şunları söyledi: Sınır bu yazı yazılırken dava henüz mahkeme tarafından kabul edilmemiş olsa da Pazartesi günü olması gerekiyor. Sınır yorum talebiyle Ticketmaster’a ulaştı ancak hemen yanıt alamadı.

Ticketmaster’ın sitesi, “tarihsel olarak benzeri görülmemiş bir talep” ortasında çöktüğünde ortalığı karıştırdı. Swift’in yaklaşan turu için ön satış. Tüm sıkıntı, Ticketmaster’ı, halka açık bir satış bile yapamadan, sonunda biletleri tükenene kadar ön satışlarının bir kısmını ertelemeye zorladı. O sırada Swift, Instagram’daki durumdan duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, hayranlarının sırf şovlarından birine bilet almak için “birkaç ayı saldırısına uğramış” gibi hissetmelerinin “beni gerçekten kızdırdığını” belirtti.genel-2