Muhteşem başarısının ardından Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, izleyiciler Tom Holland’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki dördüncü solo filminde Örümcek Adam olarak geri dönmesini görmek için can atıyor. Böyle bir devam filmi halihazırda geliştirme aşamasında olsa da, filmin ne hakkında olduğu veya kimlerin yer alacağı hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor.

Örümcek Adam’ın bir sonraki macerası için olasılıklar sonsuz, bu yüzden dünya endişeyle onun beyaz perdeye geri dönmesini beklerken, Örümcek Adam’ın MCU’daki dördüncü filminde karşılaşabileceği yeni karakterlerin listesi burada.

çekiç kafalı

Bu metal kafalı mafya, Maggia’daki (Marvel’in Mafya versiyonu) suç ailelerinden birine liderlik ediyor ve Örümcek Adam’ın en büyük düşmanlarından biri olmaya devam ediyor. Bu gangster bir arka sokak kavgasında acımasızca dövüldükten sonra, kırık kafatasının yerini, onu yok edilemez kılan metal bir plaka aldı.

Hammerhead, DLC paketinde ana düşman olarak görünmesinin ardından popülaritesinde bir artış gördü. Marvel’in Örümcek Adamı. MCU, ağ fırlatıcının daha fazla sokak seviyesindeki kötü adamla dövüşmesine karar verirse, Hammerhead, süper güçlü bir dünyada çok daha ayakları yere basan bir kötü adam olabilir.

Örümcek Avcısı

spider-slayer-marvel's-örümcek-adam

Çizgi romanlarda Spencer Smythe, J. Jonah Jameson tarafından finanse edilirken Örümcek Adam’ı avlamak ve maskesini düşürmek için robotlar yaratan bir profesördü. Hatta ikincisi, ağ fırlatıcının gizli kimliğini kişisel olarak ifşa edebilmek için bu makinelerden birine pilotluk yaptı.

Doctor Strange, Peter Parker’ın dünyanın hafızasını sildiğinden beri Jameson, Spider-Slayer’ları yaratması ve göndermesi için Smythe’yi işe alarak Spider-Man’in maskesini bir kez daha düşürmeyi deneyebilirdi.

Ateş Yıldızı ve Buz Adam

ateş yıldızı iceman örümcek adam ve harika arkadaşları

Eski çizgi dizi izleyenler için Örümcek Adam ve Muhteşem Arkadaşları, bu iki süper kahraman, Peter’ın ekibine memnuniyetle katılacaklar. Adlarından da anlaşılacağı gibi, Angelica Jones ve Bobby Drake, sırasıyla ateş ve buz üzerinde kontrol sahibi olan süper güçlü mutantlardır. Marvel Studios, mutantların MCU’yu sallaması için zemin hazırladığından, bu iki kahraman X-Men’e katılmadan önce Spidey’in ortakları olarak başlayabilir.

Örümcek Katliamı

örümcek-adam-örümcek-katliam-the-inanılmaz-örümcek-adam-2-oyunu-ps4

Tıpkı Doctor Strange’in kötü varyantıyla yüzleşmesi gibi Çılgınlığın Çoklu Evreni, Örümcek Adam bir sonraki solo filminde kendisinin bu kötü versiyonuyla yüzleşebilir. Adından da anlaşılacağı gibi Spider-Carnage, Carnage ortakyaşamı ile bağlanan Spider-Man’in bir versiyonudur. Kötü adam tipik olarak Peter’ın klonu Ben Reilly ile ilişkilendirilse de Spider-Carnage, Peter Parker’ın tüm çoklu evren için nasıl en tehlikeli tehditlerden biri haline gelebileceğini kanıtlıyor.

finalde ya Örümcek Adam: Animasyon SerisiSpider-Carnage, kendisine ve etrafındaki her şeye duyduğu nefretle her bir evreni yok etmeye çalıştı. Bu kötü adam, Örümcek Adam’ın dördüncü filminde Peter’ın kendinden nefret eden ve yıkıcı eğilimlerini yansıtabileceği için mükemmel bir engel görevi görebilir. Eve Dönüş Yok.

Goblin’i Kurtar

norman-osborn-red-goblin-marvel-future-revolution-2021

Kısa bir süre önce Norman Osborn, çizgi romanlarda Carnage ortakyaşamıyla bağ kurarak Örümcek Adam’ın şimdiye kadar karşılaştığı en korkunç düşmanlardan birini yarattı. Red Goblin o kadar güçlüydü ki, Peter sadece bir şansa sahip olmak için Venom ortakyaşamıyla tekrar bağ kurmaya zorlandı.

Willem Dafoe’nun Green Goblin versiyonu, ortalığı kasıp kavurmak için geri döndüğünden beri. Eve Dönüş Yok, onun başka bir versiyonunun çoklu evrenden şeytani, kırmızı takım elbise giymiş olarak görünmesi makul görünüyor. Her iki kötü adam da birlikte çalıştığı için, ilki ortaya çıkarsa, Spider-Carnage’ın hizmetkarı bile olabilir. Örümcek Adam: Animasyon Serisi.

Bayan Web

madam-web-marvel's-nihai-örümcek-adam

Madame Web, çizgi romanlarda kör ve felçli mutant Cassandra Webb olarak tanıtıldı. Bir yaşam destek makinesine bağlı olmasına rağmen Webb, ön tanıma, basiret ve telepati güçleriyle yeteneklidir ve bu da onun Örümcek Adam için önemli bir müttefik olarak hareket etmesine izin verir.

Sony, yaklaşmakta olan Madame Web filmiyle Örümcek merkezli evrenini inşa etmeye devam ederken, çoklu evren çözülmeye devam ederken MCU’nun Peter’ın bu kahinle karşılaştığını gösterme olasılığı yüksektir.

Morlun

morlun-örümcek-adam-sınırsız

Bu boyutlararası vampir, “Örümcek Totem” bahşedilenlerin onları yeneceği kehanet edildiğinden, çoklu evrende Örümcek İnsanları avlayan “Mirasçılar”ın bir üyesidir. Morlun, çizgi roman hikayesi “The Other”da Örümcek Adam’ı geçici olarak öldürmesiyle ünlüdür ve onu ağ fırlatıcının en büyük düşmanlarından biri yapar.

MCU şu anda çoklu evreni keşfediyor, özellikle çapraz vuruşla Eve Dönüş Yokbu yüzden Marvel Studios’un bir sonraki görevi Örümcek Adam’a yaptırarak dişlerini Morlun’un hikayesine sokmaya karar vermesi sürpriz olmaz.

Miles Morales

Örümcek Adam rolünde Miles Morales ağında sallanıyor ve tek eliyle güçlerini dolduruyor.

Diğer birçok İntikamcı, görevini üstlenecek koruyucular bulduğu için, Peter Parker halefini Miles Morales’te bulabilir. Artık birçok kişinin bildiği gibi Miles, Peter Parker öldürüldükten sonra yeni Örümcek Adam olan paralel evrenden bir çocuktur.

Oscar ödüllü filminin başarısının ardından Miles’ın daha popüler hale gelmesiyle Örümcek Evrenine, MCU’da bir görünüm bu noktada neredeyse kaçınılmaz görünüyor. Tom Holland’ın karakteri, ima edilen Milleri karşılayabilirdi. Örümcek Adam: Eve DönüşMCU artık çizgi roman bilgisini takip edebilir ve Miles’ın başka bir evrenden gelmesini sağlayabilir.

Akrep

akrep harikası örümcek adam

Çizgi romanlarda Gargan, Örümcek Adam’ı araştırması için J. Jonah Jameson tarafından tutuldu ve daha sonra kendisine insanüstü yetenekler kazandıran bir deneyde yer aldı. İzleyiciler zaten Mac Gargan ile Örümcek Adam: Eve Dönüşonun süper kötü kişiliğini MCU’da henüz görmediler.

Gargan ve Jameson artık duvar tırmanıcısına karşı kin besledikleri için, Örümcek’in dördüncü filmi, Jameson’un Gargan’a bir süper kötü adam olması için ihtiyaç duyduğu araçları verdiği, onların ona karşı birlik olduklarını görebilir. Ancak ikonik kişiliğinin ilk olarak Marvel Studios’un filminde yer alması olasıdır. yıldırımlarbu unvanlı ekibin bir üyesi olarak görev yaptığı için.

Bay Negatif

İşte hak ettiği film muamelesini görmemiş bir kötü adam. Martin Li, kendisine süper güçler veren deneyden doğan kötü bir kişiliğe sahip iyi kalpli bir hayırseverdir. Mister Negative olarak Li, enerjisiyle insanları bozabilir, onlara güçlerini verirken onları kontrolü altına alabilir. Bu güç, İç Şeytanlar adı verilen maskeli suçlulardan oluşan bir çete kurmasına ve Maggia’ya karşı savaş açmasına izin verdi.

MCU, çizgi romanlarda bu hayır kurumunu kuran May Teyze’nin yönettiği FEAST projesinde Li’nin varlığını zaten ima etmişti. May öldürüldüğünden beri Eve Dönüş Yokdevam filmi, Li’nin New York’un bir sonraki süper güçlü suç lordu olarak gizlice çalışırken kar amacı gütmeyen kuruluşu devraldığını görebilirdi.

Kara kedi

Doğum adı Felicia Hardy olan Kara Kedi, Örümcek Adam’la yolları defalarca kesişen ve sonunda onun hem ortağı hem de kız arkadaşı olan dünyaca ünlü bir kedi hırsızdır. En hafif tabirle ilişkileri karmaşık olsa da, Felicia pek çok kez Örümcek Adam’ın yanında savaşmaya devam etti ve bu da onu ağ fırlatıcının en güvenilir müttefiklerinden biri haline getirdi.

Anne Hathaway ve Felicity Jones’un farklı zamanlarda Kara Kedi’yi beyaz perdeye taşıması için birçok girişimde bulunuldu. Hatta uygun başlıklı filmde Silver Sable ile birlikte görünmesi gerekiyordu. Gümüş ve Siyah. Ancak Holland’ın dördüncü Örümcek Adam filmi, onu tanıtmanın mükemmel bir yolu gibi görünüyor. Peter artık MJ ile çıkmadığından, Felicia onun yeni sevgilisi ve sahadaki yeni müttefiki olabilir.

Zehir

zehir örümcek adam 2

Sony, Sam Raimi’nin üçüncü Örümcek Adam filminde Venom’un hakkını veremediğinden beri hayranlar, Marvel’ın bu karakteri ve ikonik “Alien Costume Saga”yı doğru şekilde uyarlamasını görmek için yaygara koparıyor. Tom Hardy’nin Venom’u, Doctor Strange’in beceriksiz büyüsü tarafından kısa bir süre için MCU’ya götürüldüğünü fark etti, ancak yine de arkasında Venom ortakyaşamından bir parça bıraktı. Böylece Marvel, Hollandalı Peter’ın Venom ile bağ kurması ve efsanevi siyah kostümü kazanması için tohumları ekmiş oldu.

Peter kendini karanlık bir yerde bulduğundan beri Eve Dönüş Yok, uzaylı kostümü, hayatını ele geçirmek için içindeki şeytanları kullanabilir ve onu bir sonraki filminde onlarla yüzleşmeye zorlayabilir. Ve eğer Scorpion filmde yer alırsa, ortakyaşam onunla bağ kurabilir ve onu hayranların çizgi romanlarda tanıttığı kötü Venom’un yeni bir versiyonu haline getirebilir.
genel-19