2018 yazında size Huawei’nin Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) verdiği bir patentten bahsetmiştik. bir çift kablosuz Bluetooth kulaklık saklayan bir akıllı saat için. Şimdi, neredeyse dört buçuk yıl sonra buradayız ve kuşatılmış Çinli üretici şimdi böyle bir cihazla dalga geçiyor. Huawei bir video paylaştı. Çinli sosyal medya sitesi Weibo’da muhtemelen cihazın açılışını tanıtmak için klibin sonunda dünün tarihini listeleyen. Ancak herhangi bir duyuru yapılmadı (bununla ilgili daha sonra konuşacağız).

Video, saati Huawei Watch Buds olarak adlandırıyor. Kulaklık başlıkları gizlenir ve saatin kadranının alt tarafında saklanır. Cihazın kendisi Huawei’nin kendi HarmonyOS’unda çalışıyor ve Huawei’nin Watch GT serisiyle aynı boyutta görünüyor. Kendini Huawei meraklısı ilan eden bir tweet Deng Li Huawei’nin Weibo’da yayınladığı videoyu gösterir. Kulaklıkların saatin içine gizlendiğinde şarj olduğunu ve sonuç olarak cihaza güç sağlayan pilin tipik akıllı saat pilinden daha büyük olması gerektiğini varsayarız.

2 Aralık Kış 2022 etkinliğinin ertelenmesiyle birlikte Huawei Watch Buds’ın resmi olarak ne zaman tanıtılacağı belli değil. Raporlar, saatin içinde bulunan kulaklıkları “sade ve basit” olarak adlandırıyor, ancak bunun önemi olmamalı. Buradaki fikir, saatinizde gizlenmiş ve anında kullanılabilecek bir çift kulaklığa sahip olmaktır. Ve evet, şarj edilecekler ve kullanıma hazır olacaklar. Bu, kullanıcılara yanlarında taşımaları için bir kılıf daha az verir ve ayrıca kullanıcının bileğinde kalacakları için kulaklıklardan birini veya her ikisini de kaybetme olasılıklarını azaltır.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong (onu Amerikan adı olan Richard Yu ile tanıyor olabilirsiniz) yakın zamanda saati takarken görüldü. Weibo gönderisini okumak için Google Çeviri’yi kullanan Yu, cihazı “Huawei’nin giyilebilir ürünlerinin biçim ve yapı tasarımında devrim niteliğinde bir atılım” olarak nitelendirdi.

ABD tarafından konulan yasaklara rağmen yeniliklerine devam eden şirket, daha önce de belirttiğimiz üzere Huawei Mate 50 serisini piyasaya sürmüştü. bu yılın başlarında Çin’de yoğun talep ve uzun hatlarla karşılandı.

Huawei Watch Buds’ın tanıtımı için yeni bir tarih duyar duymaz bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

telefon-1