Autonews’ten bir gazeteci, Beyaz Rusya’dayken araba satın alma arzusuyla bir Geely bayisine döndü. Ancak, bir Rus pasaportu için alım satım sözleşmesi yapması reddedildi. Salon yöneticisinin önerdiği çözüm: Belarus pasaportu olan birini bulun, onun için bir satın alma yapın ve ardından arabayı yeniden kaydettirin.Rusya’dan gelen alıcılara yönelik böyle bir tavrın nedeninin ne olduğu netlik kazanmazken, Geely’nin resmi temsilcisi durum hakkında yorum yapamadı.

Aynı zamanda, bu markanın arabaları komşu ülkede daha uygun fiyatlı olduğu için Beyaz Rusya’da Geely satın almak mantıklı. Öyleyse, Minsk’teki Coolray Rus rublesi cinsinden 1.567 milyon rubleye mal oluyorsa, o zaman Moskova’da tam olarak aynı konfigürasyonda bir araba için 1.88 milyon ruble istiyorlar. Atlas Pro ile aynı hikaye: Önerilen fiyatları alırsak (“özel etaplar” olmadan), o zaman Beyaz Rusya’da bir araba aynı donanım seviyeleriyle yaklaşık 360 bin ruble daha ucuza mal olacak.

İlginç bir şekilde, Belarus’ta Ruslar tarafından Lada veya örneğin Renault arabalarının satın alınmasında herhangi bir sorun yok.genel-22