Sharon Stone, Perşembe gecesi Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen Kızıldeniz Film Festivali’nin açılış gecesinde – bir dizi büyük ismin arasında – yıldızların ilgi çekici yerlerinden biriydi.

Ertesi gün aktris, ABD’de çevresindekilerin endişeleri olduğunu kabul etmesine rağmen, katılma nedenini açıkladığı bir sohbet içi tartışmaya katıldı.

“Ben bir zarf kırıcıyım, benim başarım, tıpkı buraya gelmek gibi, zarfı kırmaktır” dedi. “Herkes bana ‘korkmuyor musun?’ dedi. Ben de ‘Bilmemekten korkuyorum’ dedim. Öyleyse neden gidip gerçekten nasıl olduğuna bakmıyorum ve sana anlatmıyorum?’ Öğrendiğim şey, herkesin sana söylediği şeyin her zaman olduğu gibi olmadığıdır.”

Daha sonra kağıt peçetelere uzanırken Suudi Arabistan’da olmanın onun için ne anlama geldiğini duygusal olarak coştu. “Ben sadece Pensilvanya’dan bir çocuğum, atları ve arabalarıyla garaj yoluma giren Amish insanlarıyla büyüdüm” dedi. Sizinle görüşmek için Suudi Arabistan’a gelme ihtimalim yoktu.

Stone, çok kişisel ve çoğu zaman ağlatan bir tartışmanın ardından, hem bir gecede yükselişinden hem de sayesinde şöhrete ulaşmasının, onlarca yıllık işi boyunca katlandığı kişisel maliyetleri anlattı. Temel içgüdü (ve “tiyatroya tek kişi olarak girdiği ve tiyatrodan bir süperstar olarak çıktığı” Cannes’daki 1992 dünya prömiyeri) ve amfAR ile on yıllardır süren bağlantısı ve buna başladığında başlangıçta uyarıldı. yayıncısı tarafından, AIDS’in o zamanlar hala bir tabu konusu olması nedeniyle “kariyerinizi mahvedeceğini” söyledi.

Kadın hakları konusunun önemli bir eleştiri kaynağı olduğu ancak son yıllarda sismik değişimler gördüğü bir ülkede konuşan Stone, ayrıca kadının güçlendirilmesi hakkında oldukça ateşli ve teolojik olarak kullanılan bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Kadınlar sadece burada olmak için değil. erkeklere hizmet et. Erkekler de kadınlara hizmet için buradalar. Ve eşit şekilde hizmet etmiyorsak, o zaman yaratıcımıza saygısızlık etmiş oluruz.”

Seyircilerden – çoğunlukla yerel Suudilerden alkış alarak ekledi: “Biz büyük iyiliğe hizmet etmek için buradayız, insanlığa hizmet etmek için buradayız.”sinema-2