Avtograd News’in VKontakte sosyal ağında bildirdiği gibi, Kazakistan, ABS’siz ve Euro-2 ekolojik sınıfı azaltılmış motorlara sahip kriz karşıtı Lada Granta otomobillerinin üretimini bıraktı.

Kazakistan, ABS’siz ve Euro-2 çevre sınıfı motorlara sahip Lada Granta otomobilleri üretmek istemiyor. Bu yılın Aralık ayı için planlanan 800 adetlik gövde ve araç kiti teslimat hacmi, Kazak tarafının ısrarı üzerine iptal edildi.


Avtograd HaberleriGeçen yıl Mart ayında, Kostanay’daki Kazak fabrikası “SaryarkaAvtoprom” da Niva Travel üretimine başlandı. Bundan önce yerel pazar için Lada, Ust-Kamenogorsk’taki Asia Auto tesisinde üretildi, ancak Kasım 2020’de tesis endüstriyel montaj yükümlülüklerini yerine getirmediği ve devlete 30 milyar ruble iade etmek zorunda kaldığı için süreç durdu. hangi faydalar şeklinde alındı.

AvtoVAZ’ın basın servisi bu hafta fabrikanın Lada otomobillerini cazip fiyatlarla mevcut olduğu Kazakistan’a tedarik etmeyi durdurduğunu doğruladı. İlk çeyrekten sonra üretilen arabalar Kazakistan’a tedarik edilmiyor.

Daha önce, Belarus salonlarında Rusya’da olmayan Lada’nın bulunduğu bildirildi.

Avtograd haber kamuoyunun yöneticisi Tolyatti’de yaşıyor ve AvtoVAZ’da çalışıyor, bu nedenle içeriden biri tarafından yayınlanan bilgiler güncel ve neredeyse her zaman güvenilir.genel-22