iPhone 14 ailesinin getirdiği geliri artırmak isteyen Apple, iPhone 14 Pro olmayan modeller ile daha pahalı iPhone 14 Pro serisi arasındaki teknik özellikler ve özellik farkını genişletti. Örneğin, yeni iPhone’unuzda şekil değiştiren Dynamic Island bildirim özelliğine sahip olmanız gerektiğini varsayalım. Bu, iPhone 14 Pro için en az 999 dolar harcamak anlamına geliyor.

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro olmayan modeller arasındaki farklılaşmayı artırarak istediğini elde etti.

Diğer farklılıklardan bazıları, iPhone 14 Pro serisindeki Geniş kamera için kullanılan yeni 48MP kamera sensörünü içerir (Pro olmayan modellerdeki 12MP sensörün aksine). Pro modelleri ayrıca, ekranın saniyede 120 kez (120 Hz) yeniden çizilmesine izin veren ProMotion ekrana sahiptir. Daha pahalı birimler ayrıca daha iyi bir OLED paneli ve daha hızlı bellek yongaları ile donatılmıştır.

Cips demişken, iPhone 14Pro ve iPhone 14 Pro Max’in her ikisi de yeni 4nm A16 Bionic tarafından desteklenirken, Pro olmayan birimler geçen yılki 5nm A15 Bionic SoC’leri paketliyor. Ve elbette, iPhone 14 Pro serisi, daha ucuz cihazlarda bulunmayan bir telefoto kameraya sahiptir.

tarafından yayınlanan istatistikler Tom’un Rehberi Apple’ın istediğini aldığını gösterir. iPhone 13 Pro serisi, iPhone 13 talebinin %51’ini oluştururken, iPhone 14 serisi talebinin %64’ünü iPhone 14 Pro serisi oluşturuyor. Foxconn’un Çin’deki en büyük iPhone 14 Pro serisi üretim tesisinde yaşanan bu ve üretim sorunları sonucunda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için bekleme süreleri arttı. “aşırı” sayılan seviyelere yaklaşıyor.
Aynı zamanda, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a olan talebin azalması, bu modellerin gecikmeden kullanıma hazır olduğu anlamına geliyor. Apple’ın iPhone mini’ye kibosh koyma ve onu en büyük telefonunun Pro olmayan bir sürümüyle değiştirme kararının başarılı olup olmadığı bilinmiyor. 6,7 inç iPhone 14 Plus aynı zamanda bir iPhone’da bulunan en yüksek kapasiteli pile sahiptir (iPhone 14 Pro Max için 4325 mAh’e kıyasla 4323 mAh).
Ancak Japon yatırım şirketi Nomura’ya göre Apple’ın önümüzdeki yıl farklılaşma farkını biraz azaltması bekleniyor. Investing.com Nomura’nın müşterilerine gelecek yılki iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın Dynamic Island, arkada 48MP Geniş kamera ve şu anda iPhone 14 Pro serisinde kullanılan 4nm A16 Bionic SoC olacağını söylediğini söylüyor.

Nomura analistleri, “Bu arada, üst düzey iPhone15 Pro ve iPhone 15 Ultra (veya Pro Max) için yükseltmeler tüketiciler için daha az önemli (periskop kamera, 8GB DRAM ve haptik-geri bildirim düğmeleri hariç”) ​​diyor. Gelecek yıl Pro ve Pro olmayan modeller arasındaki talebi dengeleyin.

iPhone 15 Ultra ismine layık olacak mı?

Ayrıca iPhone 15 ailesi için beklenen yeniden tasarımla birlikte, Apple’ın bu fırsatı en önemli ürününün fiyatlarını yükseltmek için kullanmasını beklerdik. Bunu birkaç yıldır yapmadı ve gelecek yıl bunu yapmak için uygun bir zaman gibi görünüyor. Şu ihtimal de var Apple, söylentilere göre katı hal düğmeleri ve olası bir periskop kamera gibi bazı özel yeni özellikleri çok daha pahalı bir birinci sınıfa sokacak. iPhone 15Ultra.
Ve özellikle iPhone 15 Ultra pili hakkında herhangi bir söylenti duymamış olsak da, Apple üniteye 5000mAh kapasiteli bir pil takmak istiyor olabilir mi? Böyle bir pille ekran süresinin ne kadar olabileceğini hayal edin. Apple, Pro Max modelini bir Ultra ile değiştirirse, cihazın Ultra adına layık özel özelliklere sahip olması gerekeceğine dair bir his var. Ve tabii ki ismine layık bir fiyat etiketine de sahip olması gerekecek.

Apple’ın tedarik zinciri üzerindeki baskıyı azaltmak için önümüzdeki yıl daha ucuz ve daha pahalı telefonları arasındaki farkı azalttığına dair bir teori de var. Talep iPhone 15 Pro, iPhone 15 Ultra ve iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri arasında daha eşit bir şekilde bölünürse ikincisi Apple’a daha iyi hizmet verebilir.telefon-1