Açık kapı kurucu ortak Eric Wu bugün emlak teknolojisi şirketinin CEO’su olarak görevinden ayrıldığını ve Carrie Wheeler CEO olarak görevi devralacak.

İçinde bir blog yazısıWu, pazar yeri başkanı olarak hizmet vermeye geçeceğini söyledi. tekerlekli Eylül 2020’den beri Opendoor’un finans müdürü olarak görev yapmaktadır.

Değişimi duyururken Wu şunları yazdı: “Öncelikle, hissedar değerinin önemli bir itici gücünün ürün pazarına uygunluğun keşfedilmesi ve iyileştirilmesi olduğuna inanıyorum ve günlerim, gecelerim ve hafta sonlarımı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünler sunarak geçirmek istiyorum. İkincisi ve daha da önemlisi, Carrie ile sayısız saat geçirdim ve onun Opendoor’un ihtiyaç duyduğu lider ve yönetici olduğunu biliyorum.”

Wheeler, Wu’nun üyesi olarak hizmet vermeye devam edeceği Opendoor yönetim kuruluna katılacak. 2021’den beri şirketin yönetim kurulunda görev yapan John Rice, baş bağımsız yönetici olarak atandı.

Kasım ayı başlarında Opendoor, adında yeni bir pazar yeri başlattı. Açık kapı özel ürünler Dallas-Fort Worth ve Austin pazarlarında. O sırada Wu şöyle dedi: “Biz tasarladık Açık kapı Geleneksel emlak modelinin zorluklarını yaşamadan doğrudan ev alıp satabileceğiniz yeni bir pazar yeri olmak için özel. Bunu, önde gelen bir ev alıcısı ve satıcısı olarak dokuz yılımızdan yararlanarak, platformumuzu ve hizmetlerimizi açarak ve yüzbinlerce ev satıcımızı ve ev alıcımızı bir araya getirmeyi hedefleyerek yapıyoruz. Bugün, vizyonumuzu tüm ev alıcılarına ve ev sahiplerine hizmet verecek şekilde genişlettiğimiz ve emlak işlemini sonsuza kadar yeniden tanımlamayı hedeflediğimiz için bir kuruluş anını işaret ediyor.”

Hareketler, Opendoor için çalkantılı bir yılın ardından geldi. 2 Kasım’da Opendoor duyurdu. yaklaşık 550 kişiyi serbest bırakmakveya tüm fonksiyonlarda şirketin %18’i.

O sırada Wu, şirketinin “40 yılın en zorlu emlak pazarlarından birinde” olduğunu söyledi.

Bu arada, şirketin hisseleri büyük bir darbe aldı. Opendoor, çalışmalarını tamamladıktan sonra Aralık 2020’nin sonlarında halka açıldı. planlanan birleşme yatırımcı Chamath Palihapitiya başkanlığındaki SPAC Social Capital Hedosophia Holdings II ile. Sekiz yaşındaki şirket, Nasdaq borsasında ilk işlem gününü 31,25 dolardan kapattı, “Social Capital’in bir Nisan ayında hisse sattığı 10 dolarlık hisse fiyatının çok üzerinde.” [2020] ilk halka arz” başına Crunchbase ve Reuters raporlama. Bugün yazarken, hisseler işlem görüyordu 1,76 dolardan, şirketin 52 haftanın en düşük seviyesi olan 1,46 dolardan sadece biraz daha yüksek. Bu, şirketin 2021’deki 8 milyar dolarlık değerinden yalnızca 1,11 milyar dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

Ağustos ayında Açık Kapı 62 milyon dolar ödemeyi kabul etti Şirketin, insanların evlerini açık piyasada listelemek yerine şirkete satarak daha fazla para kazanmalarına yardımcı olduğu iddialarının aldatıcı olduğunu söyleyen Federal Ticaret Komisyonu tarafından yapılan suçlamaları çözmek için.

Risk sermayesi söz konusu olduğunda, Opendoor en son 300 milyon $ topladı. 3,5 milyar dolarlık peşin değerleme Mart 2019’da. Zaman içinde, ev alımlarını finanse etmek için yaklaşık 1,3 milyar dolarlık öz sermaye fonu ve yaklaşık 3 milyar dolarlık borç finansmanı topladı. Şirketteki yatırımcılar arasında diğerleri ile birlikte General Atlantic, SoftBank Vision Fund, NEA, Norwest Venture Partners, GV, GGV Capital, Access Technology Ventures, SV Angel ve Fifth Wall Ventures yer alıyor.

Kurucular arasında Wu ve Founders Fund genel ortağı Keith Rabois yer alıyor.genel-24