Knight Witch, bugün oynamanız gereken en yeni Metroidvania oyunudur. İlginç bir hikaye ile birlikte eğlenceli ve heyecan verici bir oynanışa sahiptir. İncelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Bu oyun, güverte oluşturma ve çılgın dövüş mekaniği gibi sunacak çok şey var. Ancak, acemi Metroidvania oyuncuları oyunu çok zorlayıcı bulabilir.

Şanslısın, işte başlaman için bazı The Knight Witch ipuçları.

1. İpucu: Spam yazmayın

The Knight Witch’te sağlık ve mana çok sınırlıdır. Mananızı yenilemek, onlarla savaşırken düşmanlarınız tarafından bırakılan mavi küreleri kaparak elde edilir.

Mana küreleri, yeşil parçalara kıyasla nadir görülen bir durumdur, bu nedenle mananızı koruyun. Büyünüzü kullanarak mermi sürülerinden kaçınmak için yeterli manaya sahip olduğunuzdan emin olun.

Oyunda çok erken öldüm çünkü düşman mermi sürülerini engelleyecek manam yoktu. Benim yaptığım hatayı yapmayın. Spam yazmayın.

2. İpucu: Savunma büyüleri senin arkadaşın.

Spam saldırı büyüleri, The Knight Witch gibi shoot-’em-up oyunlarında kullanmak için çok caziptir. Ancak, en iyi destenin (en azından benim için) daha fazla savunma büyüsünden oluştuğunu öğrendim.

Destemde her zaman aşağıdakiler bulunur – Gaia’nın Kalkanı, Sihirli Balta, Elektrik Kürelerive şok dalgası. Bu büyüler düşmanlarınıza zarar verebilir ve mermileri de engelleyebilir.

Defansif büyülere ihtiyaç duymanızın sebebi oyundaki canınızın çok kısıtlı olmasıdır. Sadece birkaç vuruş ve kontrol noktasına geri döndünüz.

Knight Witch gizli işareti, kontrol noktası olarak hizmet ediyor

3. İpucu: En yakın kontrol noktasını etkinleştirmeyi unutmayın

Ben unutkan bir insanım ve siz de benim gibiyseniz, kontrol noktanız olarak hizmet ettikleri için işaretleri etkinleştirmeniz için işte size hatırlatma. Uzun bir göreviniz varsa ve portaldan baştan başlamak istemiyorsanız bu çok önemlidir.

Knight Witch fenerleri ayrıca sizi iyileştirir ve bazı durumlarda size ekstra zırh sağlar. Yakınlardaysanız etkinleştirin.

4. İpucu: Gizli alanlara dikkat edin

Oyun boyunca dağılmış birçok gizli alan var. Bazılarına, diğer Metroidvania oyunlarına benzer şekilde, yeni bir beceri edindiğinizde erişebilirsiniz. Kilidini açmak istediğinizde hangi yöne gideceğinizi bilmek için nerede olduklarını hatırlamanız yeterlidir.

The Knight Witch’teki gizli alanlar harita üzerinden görselleştirilebilir. Bir alanın çok kısa olup olmadığını kontrol etmek için haritanızı açın. Yakınlarda gizli bir bölge olup olmadığının ipuçlarından biri budur.

Bu gizli alanlar nadir büyüler içerir. Büyü kartlarınızı tamamlamak istiyorsanız kontrol etmeyi unutmayın.

5. İpucu: Bulmacaları ve pusuları aşmak için kedinizi kullanın

Spoiler uyarısı Bunun için.

Oyunun sonraki bölümünde yolculuğunuzun geri kalanında size bir büyü kedisi eşlik edecek. Kediyi çağırırsın ve tüm büyülerin onun etrafında döner.

Kediniz etraftaysa, patron dövüşleri sırasında bölgede dolaşabilirsiniz. Alanın bir ucunda bırakıp diğer tarafta savaşırken büyü yapabileceğiniz için büyülerinizin erişimini de genişletir.

Ayrıca büyü kedisi bubi tuzaklarını tetikleyebilir. Avantajınız için kullanın. Hasar almaz, bu yüzden bir düşmanın küçük yoldaşınızı öldüreceğinden endişelenmeyin.

6. İpucu: Daha hızlı geçmek için alanlardan hızla geçin

Büyülere spam gönderemezsiniz, ancak alanlardan daha hızlı geçmek için atılmanıza spam gönderebilirsiniz. Atılgan olmak sizi yenilmez yapar. Bir işarette ölür ve doğarsanız, düşmanların mermilerinden ve tuzaklarından kaçınarak aynı bölgeye hızla atılabilirsiniz.

The Knight Witch’te zırhınızı pişirin

Yine de, mermi sürüleri size yine de zarar verebileceğinden, kusursuz bir çözüm değildir. Tekrar atılmadan önce çok küçük bir aksama süresi de vardır.

Ek olarak, bir pusu sırasında spam atma, kurşunlardan kaçınmanın hızlı bir yolunu sağlar. Sadece bir kurşuna doğru koşma, yoksa ölüme mahkumsun.

7. İpucu: Biraz zırh pişirin

Zırh elde etmenin tek yolu onları fırından satın almaktır. Fırsat buldukça biraz zırh satın almaya çalışın çünkü bu, oyundaki yaşam sürenizi uzatmaya yardımcı olur.

Her zırhın, size geçici bir makineli tüfek vermeden önce iki vuruş gibi belirli avantajları vardır. Bazı zırhlar ayrıca, HP’niz boşa gitmeden önce size iki vuruş verir.

Fırında bulunan zırh, zırh parşömenlerinin kilidini açtıkça güçlenir. Bu parşömenleri avlamak zordur, bu yüzden onlar için gizli alanlara bakın.

8. İpucu: Sabır anahtardır

Rayne otomatik nişan alarak ateş edebildiğinden, kurşunları yağmalamak düşmanları yenmenin eğlenceli bir yoludur. Ancak, oyunun bazı alanlarında bu ideal değildir.

Tekrar, spoiler uyarısı.

Düşmanlarınızı yenmek için tuzakları vurmanız gereken seviyeler vardır, ancak mermilerinizi istiflerseniz geri teper ve bunun yerine size zarar verir.

Bazı pusular aynı mekaniğe sahiptir. Mermilerinizi spamlayın ve güvenli bir yer için mücadele edeceksiniz.

Sabır da bazı alanlarda anahtardır. Tuzaklar ve canavarlar etrafa dağılmış durumda. Herhangi bir hasarı önlemek için atılmanızı ve hareketinizi zamanlamanız gerekir.

Büyülerinizi akıllıca seçin ve önemli kartları çoğaltın

9. İpucu: Büyülerinizi çoğaltın

Oyunda işe yarayan büyüler var. Bazıları “hapisten çıkma” kartınız olarak hizmet edecek. Tonlarca kopyasını yaptığım bir büyü şok dalgası. Bunun iyi bir nedeni var.

Bu büyüyü yenilemek kolaydır, çünkü sadece birkaç manaya mal olur. Rakiplere zarar verir ve aynı zamanda mermileri engeller. Büyü kartının kopyalarına sahip olduğum için zor durumlarda birden fazla şok dalgası atabilirim.

Güverte yapınıza bağlı olarak büyülerinizin bir kopyasını çıkarmaya çalışın. Yine de dikkatli olun, büyü ne kadar güçlü olursa, mana maliyeti de o kadar yüksek olur ve çoğu zaman mananız tükenebilir.

10. İpucu: Eğlenin ve gerekirse ara verin

The Knight Witch gibi Metroidvania oyunlarını bitirmek çok zaman alacak. İlerledikçe oyunla bir aşk-nefret ilişkisi geliştirdiğimi itiraf ediyorum. Bu türde yeni olduğum için zor ama çok zorlayıcı.

Bu yüzden son tavsiyem, eğlenin ve kendinizi yorgun hissediyorsanız bir ara verin. Molalarınızı strateji oluşturmak ve bir düşmana nasıl yaklaşacağınızı düşünmek için kullanın.

Oyunu acele etmeyin. Hikayenin tadını çıkarın ve oyunun tadını çıkarın.

Knight Witch Steam, Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5 ve Nintendo Switch’te mevcuttur. İncelememizin tamamını buradan okumayı unutmayın.oyun-5