WhatsApp sözcüsüne göre, Çarşamba günü anlık mesajlaşma ve IP üzerinden ses hizmeti WhatsApp, firmanın Ekim ayında 23 binden fazla hesabı yasakladığını söyledi. Başka bir açıklamada, bu 23 lakh hesabın 811.000 kadarının, kullanıcılardan herhangi bir bildirim gelmeden önce proaktif olarak yasaklandığı söylendi.

Bir WhatsApp sözcüsü yaptığı açıklamada, “WhatsApp, uçtan uca şifreli mesajlaşma hizmetleri arasında kötüye kullanımı önlemede bir endüstri lideridir. Yıllar boyunca sürekli olarak Yapay Zeka ve diğer son teknolojiye yatırım yaptık. kullanıcılarımızı platformumuzda güvende tutmak için veri bilimcileri ve uzmanları ve süreçlerde.”

Sözcü, “BT Kuralları 2021 uyarınca, Ekim 2022 ayına ilişkin raporumuzu yayınladık. Bu kullanıcı güvenliği raporu, alınan kullanıcı şikayetlerinin ayrıntılarını ve WhatsApp’ın yanı sıra WhatsApp tarafından gerçekleştirilen ilgili eylemi içerir. Platformumuzdaki kötüye kullanımla mücadele etmek için kendi önleyici faaliyetlerimiz var.”

Sözcüye göre, en son aylık raporda yakalandığı gibi, WhatsApp Ekim ayında 23 milyonun üzerinde hesabı yasakladı.

Firma tarafından yapılan açıklamada, bu yıl 1-30 Eylül tarihleri ​​arasında 26.85.000 WhatsApp hesabının anlık mesajlaşma servisinden yasaklandığı belirtildi. Bu hesapların 872.000 kadarı, kullanıcılardan herhangi bir bildirim gelmeden önce proaktif olarak yasaklandı.

Firmanın açıklamasına göre WhatsApp, şikayet kanalı üzerinden kullanıcı şikayetlerine yanıt vermenin ve bunlarla ilgili işlem yapmanın yanı sıra platformda zararlı davranışları önlemek için araçlar ve kaynaklar da devreye aldı. “Özellikle önleme odaklandık çünkü zararlı faaliyeti, zarar meydana geldikten sonra tespit etmektense, olmasını en baştan durdurmanın çok daha iyi olduğuna inanıyoruz.”

Kötüye kullanım tespitinin bir hesabın yaşam tarzının üç aşamasında çalıştığını söyledi: Kayıt sırasında, mesajlaşma sırasında ve kullanıcı raporları ve engellemeleri şeklinde aldığımız olumsuz geri bildirimlere yanıt olarak.

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, bir analist ekibinin uç vakaları değerlendirmek ve zaman içinde etkinliğimizi artırmaya yardımcı olmak için bu sistemleri güçlendirdiği belirtildi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8