WhatsApp, Android’deki beta test kullanıcıları için tabletler için WhatsApp desteği sunan bir güncelleme yayınlıyor. Belirli Android beta test kullanıcıları artık telefonlarındaki mevcut WhatsApp hesaplarını uygulamanın tablet sürümüne bağlayabilir. Şimdiye kadar, bir Android telefondaki WhatsApp hesabına ikincil bir Android cihazdan erişilemedi. Bu arada, iOS için WhatsApp’taki bazı beta test kullanıcılarının, gönderildikleri veya alındıkları tarihe göre mesajlara hızlı bir şekilde geçmelerini sağlayacak yeni bir özelliğe eriştikleri bildiriliyor.

Benekli WhatsApp özellik izleyici WABetaInfo tarafından, WhatsApp’ın beta programına kaydolan kullanıcılar, özelliği duyuran bir uygulama içi banner görmeye başlayacak. Web sitesindeki bir ekran görüntüsü, sohbetlerin üzerinde “Android tabletiniz var mı? Tablet için WhatsApp, beta testi kullanıcıları tarafından kullanılabilir.’ Başlık, popüler mesajlaşma uygulamasını tabletlerde uyumlu hale getiren Android için WhatsApp beta 2.22.25.8 güncellemesinin bir parçası olarak görünür olacak. Beta programının bir parçası olan Gadgets 360 personeli de akıllı telefonlarında afiş aldı.

Ancak, özellik izleyici, uygulamanın yeni tablet sürümünün özelliklerin tam olmayabileceğini belirtir. Raporda, “WhatsApp’ı tabletinize yüklerken yeni bir durum güncellemesi, canlı konumlar ve yayın listeleri paylaşma yeteneği gibi bazı özelliklerin hala kullanılamayabilir” dedi.

Özellikle, WhatsApp kullanıcıları bilgisayardaki birincil hesaplarına ve Web için WhatsApp’a erişebilir. Bu özellik nihayet Android tabletlere geliyor ve beta testçilerinin mesajlarına hem akıllı telefonlarından hem de tabletlerinden erişmelerine olanak tanıyor.

Bu arada, WABetaInfo ayrıca raporlar iOS’taki beta test kullanıcıları, iletileri tarihe göre arama yeteneği ekleyen yeni bir güncelleme alıyor. TestFlight beta programı aracılığıyla WhatsApp sürümü 22.24.0.77, kullanıcıların bir sohbet penceresinde belirli tarihlere atlamasını kolaylaştıracak. Kullanıcılar, özelliğin mevcut olup olmadığını kontrol etmek için sohbet arama seçeneğinde bir takvim simgesi arayabilirler. Simge, o gün gönderilen belirli mesajları aramak için ‘Tarihe Atla’ özelliğini kullanmanızı sağlar.

WhatsApp, hem Android hem de iOS’ta birden fazla özelliği kullanıma sunarak son birkaç haftadır meşguldü. Uygulama kısa bir süre önce her iki platformda da kullanıcıların önemli bilgileri, hatırlatıcıları not almaları veya dosya depolamaları gerektiğinde kendi kendilerine mesaj atmalarına olanak tanıyan bir “Kendinize Mesaj Atın” özelliğini kullanıma sundu. Ek olarak, iOS kullanıcıları, iletilen medya için altyazı ekleme yeteneği ekleyen bir güncelleme de aldı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8