Dünyayı kasıp kavuran ultra hızlı moda devi Shein, gemisini yönlendirmesine yardımcı olması için başka bir ağır siklet yöneticiyi işe aldı. Son zamanlarda devreye girdi Jessica Liuküresel marka operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak Güneydoğu Asya e-ticaret devi Lazada’nın eski eş başkanı.

Shein’s’e göre Liu, “küresel marka ortaklıklarından” sorumlu olacak. İleti Linkedin üzerinde. Platformun çoğunlukla Shein, Romwe ve özel markalarına odaklandığı göz önüne alındığında, bu ilginç bir gelişme. Sheglam. TechCrunch, küresel ortaklık planları hakkında daha fazla ayrıntı için Shein’e ulaştı.

Shein’in ev aletlerine, evcil hayvan ürünlerine yatay genişlemesi ve modadan bu yana en iddialı hamlesi olan kozmetik ile her şeyi kapsayan bir e-ticaret platformuna dönüşmek istediğine dair işaretler zaten var. Sheglam marka.

Shein 30 milyar dolar yaratması bekleniyor Çin haber sitesi 36kr’ye göre 2022’de brüt mal değeri beklentileri aşıyor. H&M 199 milyar SEK sattı 2021’de (19,3 milyar $) değerinde ürün karşılaştırması. Ancak Shein’in düşük marjlı, yüksek hacimli işi, Pinduoduo’nun denizaşırı kardeşi Çinli muadili Temu tarafından giderek daha fazla tehdit altına giriyor. Birkaç ay içinde Temu, ABD’deki uygulama mağazalarında hızla yükseldi ve haftalarca tüm ücretsiz uygulamaların başında oturdu.

Dış markalarla çalışmak, Shein’in kurum içi geliştirmeye güvenmek yerine ürün kategorileri arasında daha hızlı ölçeklenmesine yardımcı olabilir. Shein, geniş bir sözleşmeli üreticiler ağını yönetme konusunda ustalaştı, ancak muhtemelen markaların parlak dünyasına yabancı. Alışveriş yapanlar, Amazon’un geçen yıl Çinli satıcılara yönelik baskısından sert bir şekilde etkilenen elektronik devi Aukey’i şimdiden bulabilirler. Shein’de.

Liu, markalarla ilgili kapsamlı deneyimi göz önüne alındığında, Shein’in üçüncü taraf işini geliştirmek için doğru aday gibi görünüyor. E-ticaretteki kariyeri, Alibaba’nın büyük markalar için çevrimiçi alışveriş mağazası olan Tmall’ın moda ve lüks kolunu yönetmeye geçmeden önce yaklaşık yirmi yıl önce Amazon China ile başladı. Alibaba tarafından satın alınan Rocket Internet’in bir üyesi olan Lazada ile ilişkisi iki yıldan az sürdü.

Liu, şirket yeni büyüme alanları ararken ve çevresel, sosyal ve yönetişim veya ESG zorluklarını ele alma baskısıyla karşı karşıya kalırken, Shein tarafından kısa süre önce yetenek havuzunu artırmak için işe alınan bir avuç sektör gazisinden yalnızca biri. Eski bir Bear Sterns yatırım bankacısı olan Donald Tang, icra başkan yardımcısı şirket halka arz sürecine hazırlanırken. leonard linSingapur devlet fonu Temasek’te yaklaşık on yıl geçiren , şu anda Shein’in hükümet ilişkilerinin küresel başkanı. ABD’de Shein yakın zamanda ilk lobicilerini işe aldı ve Disney gazisi Adam Whinston ESG’nin küresel başkanı olarak.genel-24