The Sandbox metaverse’nin ana kuruluşu olan Animoca Brands, sanal evren sektörünün derinliklerine inmeye hazır. Hong Kong merkezli blockchain firması, metaverse işine adanmış 2 milyar dolarlık (kabaca 16.260 Rs) bir mega fonu açıklamayı planlıyor. Animoca’nın kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Yat Siu, yakın zamanda yapılan bir röportajda şirketin 2023 planları hakkında konuşurken fonla ilgili fikirlerden bahsetti. Metaverse teknolojisi son zamanlarda çok fazla yatırım kazanıyor.

Fon havuzu, sürükleyici metaverse projelerinin gelişimini hızlandırmayı ve gerçek, aktif bir pazar yaratmayı amaçlamaktadır. Şu an itibariyle, Animoca büyük miktarı artırmadı.

Nikkei Asia’ya göre bildiriSui, devam eden kripto piyasasındaki düşüşün, yüksek fonlamayı artırmak için ideal zaman olmayabileceğinin farkında, ancak piyasaların yakında yeniden sağlığına kavuşacağından umutlu.

Sui, “Özellikle oyun alanında her gün daha fazla insan kriptoya katılıyor” dedi.

Animoca’nın metaverse oyun projesi The Sandbox, mülklerini NFT’lerle dekore etmeyi ve sanal etkinliklerin yanı sıra konukları ağırlamayı seçebilen oyunculara sanal arsalar sunmasıyla ün kazandı.

“Bizim ve açıkçası benim için uzun vadeli hedef, hepimizin dijital mülkiyet haklarına sahip olduğu bir yol yaratmak. Bunun aynı zamanda dijital mülkiyetin yasal sistemde fiziksel mülkiyet gibi tanınacağı bir senaryoyu da yönlendireceğini umuyorum. ”diye ekledi Sui.

Animoca, metaverse ile ilgili geliştirme ve etkinlikleri ayrı platformlar arasında birlikte çalışabilir hale getirmeye çalışıyor. Bunu başarmak için firma, bu yılın Temmuz ayında Open Metaverse Alliance for Web3 (OMA3) adlı merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) başlattı.

Araştırma raporları önermek metaverse’nin önümüzdeki iki yıl içinde 800 milyar dolara (kabaca 59.58.700 Rs) ulaşması için bir pazar fırsatı olduğu.

Bu umut verici geleceğin arka planında, metaverse sektörü dünyanın çeşitli yerlerinde fon topluyor.

Örneğin, Şubat ayında, Seul Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Güney Kore Gelecek Planlama Bakanlığı, ulusal bir metaverse projesinin geliştirilmesi için 223,7 milyar KRW (kabaca 1.400 crore) tahsis etti.

Mart ayının sonlarında, yonga üreticisi Qualcomm, Genişletilmiş Gerçeklik teknolojisinin gelişimini hızlandırmayı umarak Snapdragon Metaverse Fund adlı 100 milyon dolarlık (kabaca 760 crore) bir fon ayırdı.

Metaverse ayrıca, bu yılın Ağustos ayında merkezi Atlanta, ABD’de bulunan bir yatırım yönetimi devi olan Invesco’dan 30 milyon dolarlık (kabaca 240 crore Rs) bir finansman sağladı.


Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8