Capcom, Nintendo Switch’teki orijinal sürümünün üzerinden neredeyse iki yıl geçtikten sonra, 20 Ocak’ta PlayStation ve Xbox cihazlarında Monster Hunter Rise’ı piyasaya sürüyor. Bu, PC sürümünden bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra geliyor.

Monster Hunter serisinin yüksekten uçan girişi şimdi 20 Ocak 2023’te Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5 ve PlayStation®4 oyuncularına Kamura Köyü’nün kapılarını açıyor. Monster Hunter Rise ön siparişleri açıklandı şimdi açın ve oyun lansman sırasında konsol, PC ve bulut için Xbox Game Pass ile de sunulacak.

MH Rise, hem Xbox hem de PlayStation konsollarında lansmanının yanı sıra Xbox Game Pass’te de mevcut olacak, böylece pass aboneleri oyunu ister Xbox ister PC olsun, cihazlarına ekleyebilirler. PS5, Xbox Series X ve Windows için 60 FPS’de 4K’yı da destekleyerek size sorunsuz oyun ve yüksek kaliteli grafikler sunar.

Şu anda, yalnızca temel oyun bu Ocak’ta gelecek. MH Rise’ın büyük DLC genişlemesi Sunbreak’in İlkbahar 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor, bu nedenle oyun sahiplerinin, onunla birlikte gelen tüm yeni içerik güncellemelerinin keyfini çıkarmak için biraz daha beklemeleri gerekecek.oyun-6