Fransa’da her yıl birçok girişimcilik etkinliği düzenleniyor, ancak bunlardan biri başarılı oluyor: Kurucular Gecesi. Marlet Kervolin ve Martin Cregut tarafından başlatılan bu yeni Fransız girişimcilik hareketi, hayırseverliği ve kolektif başarıyı savunuyor. Resmi olmayan ve alışılmadık bir ortamda, profesyoneller fikirlerini birlikte geliştirmek için buluşur ve tartışırlar.

Halk tarafından iyi karşılanan üç etkinliğin ardından (bir tırmanma spor salonunun bodrum katında 200 kişi, bir şapelde 450 kişi, La Cigale’de 800 kişi), Kurucular Gecesi dördüncü kez 8 Aralık 2022 Perşembe günü geri dönüyor. diğerleri gibi

aynı kategoride

En önemli reklamverenlerinin yarısını kaybettikten sonra Twitter yeniden bağlantı kurmak istiyor

Kurucular Gecesi olaylarının en önemli parçası olan insan

San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki girişimci dinamikten ilham alan Kurucular Gecesi, Fransız girişimci dünyası için yeni bir itici güç. Bir arzudan doğdu: paylaşmayı ve yardımseverliği profesyonel değiş tokuşun kalbine yerleştirmek. ” Karşılaşmaları teşvik etmek ve fikir geliştirmek için insanları etkinliklerimizin merkezine geri koymak istiyoruz. », Founders Night’ın Kurucu Ortağı Marlet Kervolin’i açıklıyor.

Girişimciler, yetenekler, öğrenciler ve yatırımcılar, kendi projelerini tartışmak ve birbirlerine nasıl yardımcı olabileceklerini hayal etmek için bir akşam bir araya gelirler. Kısacası, rekabet değil, kolektif olarak başarılı olmak için işbirlikleri.

Katılımcılar, geleneksel takım elbise ve kravatın yasak olduğu resmi olmayan bir ortamda değiş tokuş yaparlar. Stres olmadan projelerini tartışmak için bir içki içerken buluşurlar. Bu, özellikle Facebook ve Instagram reklamcılığında uzmanlaşmış bir bağımsız yazar olan Hardy Botombe’u cezbeden şeydi. İlk iki baskıya katıldı ve bir sonrakine gitmeyi planlıyor. ” Kurucular Geceleri, daha çok toplantı fırsatları için gittiğim bir yer. Hala kartvizitlerim var, her şeye rağmen profesyonelim ama herhangi bir baskı hissetmiyorum. Kahkaha ve sıcaklık hissediyoruz “, açıklıyor.

Bu daha rahat biçim sayesinde, Kurucular Gecesi giderek daha fazla profesyoneli fethetmeyi başarıyor. Bu, ağ oluşturma yaklaşımlarında genellikle çok katı olan Fransız ekosistemindeki diğer olaylarla karşılaştırıldığında gerçek bir ayrımdır. Orada takaslar daha kolay yapılıyor.

Kurucular Gecesi hala en çok insanla fikir alışverişinde bulunduğum etkinlik. diyor Hardy. ” Bir anda kendinizi etraftaki tüm insanlarla sohbet ederken buluyorsunuz. Ağ söz konusu olduğunda çok rahat. Bu ilke, mutlaka bir hızlı tarihleme veya kural koymak zorunda olmamak, bence olayın gücü bu “, o ekler.

Verimliliğini artırmak için doğal ve sağlıklı içecekler pazarlayan Nootropia girişiminin Kurucusu Anabelle Sellame’i son edisyonda konuşmaya iten sebeplerden biri de bu.

Endişelenmediğiniz bir yerde olabilmek aslında güzel. Hepimiz insanız ve insan olarak kalıyoruz, bu yüzden gereksiz olan her şeyi durdurmalıyız. Kurucular Gecesi bunu çok iyi anladı ve yaratıcılar gözlerine yıldız koymanın peşinde değil, katılımcıların anlattıklarıyla ve anlaşmalarıyla özgünlüğü arıyorlar. “, diyor.

Katılımı, yalnızca ürünü hakkında değil, geçmişi ve şirketinin misyonu hakkında konuşmak için bir fırsattı. Onu derinden etkileyen eşsiz bir fırsat. ” Diğer tüm olaylar bu nedenleri açıklamamıza yardımcı olmuyor. Sadece Kurucular Gecesinde ve bunu yapabileceğimiz tek yer orası. “diyor girişimci.

Eşsiz iş fırsatları

Olağanüstü bir ortamda, profesyoneller fon bulma, gelecekteki ortakları veya müşterileriyle tanışma ve hepsinden önemlisi ağ kurma fırsatına sahiptir. ” Gerçekten ağımı genişletmek amacıyla geldim ve mutlaka sözleşme imzalamak için değil. Ancak, sattığım hizmetlerle ilgili olarak aniden iki ilginç çağrı aldım. İş konuşması, değiş tokuş yapmak ve bu nedenle bu kişileri sürücüde tutabilmek çok ilginçti. diyor Hardy.

Projesini sunmaya gelen Anabelle, aynı zamanda çok büyük bir katma değer de buldu. Kurucular Gecesi. ” Satış konuşması yapan bir girişimci olarak görünürlük açısından çok büyük bir avantaj var. Şirketimizin misyonunu, yani insanların ruh sağlığını artırmak olduğunu anlatabildik ve ürünümüzün lansmanı hakkında iletişim kurabildik. Bu, aynı anda 800’den fazla kişiye “, diyor.

anabelle sellame kurucular gecesinde sahnede

Fotoğraf: Kurucular Gecesi.

Ziyaret sebepleri ne olursa olsun, katılımcıların aradıklarını bulduklarını söylemek yeterli: fikirlerini öne sürmek, projelerine meydan okumak veya sadece profesyonel çevrelerini genişletmek.

Aralık ayında yeni bir baskı

8 Aralık için, 2022’nin bu son baskısı, organizatörler hala gizli tutulan bir yerde 450 profesyonele randevu veriyor. Daha önceki zamanlarda olduğu gibi, etkinlik başkentte gerçekleşecek. Altı proje lideri projelerini sunacak ve hikayelerini paylaşacak. Birçok sektörü dönüştürecek yenilikçi ürün ve çözümleri keşfetme fırsatı.

Aynı zamanda, girişimcilik dünyasında tanınan dört deneyimli girişimci, deneyimlerini paylaşacak ve bugün bulundukları yere nasıl geldiklerini ortaya koyacak. mobile.club’ın Kurucusu ve CEO’su Damien Morin, Colette’in Kurucu Ortağı Justine Renaudet ve Coudac’ın CEO’su ve Kurucusu Théo Lion hazır bulunan şahsiyetler arasında yer alacak.

Bir kez daha vurgu toplantılar, fikir alışverişleri ve kollektif üzerinde olacaktır. Keşfetmek, büyük projelere katılmak ve fikirlerini tartışmak isteyenler, şimdi üye Ol. ” Yarın, fikirleri ilerletmek için günlük olarak birlikte inşa edebilmek istiyoruz. Yüzünüzü başkalarına ve yarına çevirirken inşa edin, yaratın ve üstlenin Kurucular Gecesi’nden Martin Cregut’u bitiriyor.genel-16