Afrika’nın güzellik ve kişisel bakım pazarı büyüyen büyüyen genç ve moda bilincine sahip nüfusu, artan harcama gücü ve kentleşme ile hızlanmıştır. Pazarın potansiyeli son yıllarda Fenty Beauty by Rihanna ve LVMH gibi büyük markaların ilgisini çekti.

Niş yerel markalar da kişiye özel güzellik ve cilt bakım ürünleri sunmak için ortaya çıkıyor. Kenya merkezli Cilt Bakımını Ortaya Çıkarın bunlardan biridir ve modern Afrikalı kadının ihtiyaçlarına uygun, veriye dayalı üretim yoluyla sektörde devrim yaratmayı amaçlamaktadır.

1 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonuyla desteklenen Uncover, Ocak ayında Kenya’daki operasyonlarını genişletiyor ve Nijerya’ya doğru genişliyor. Bu, kısa bir süre önce pazara yeni bir cilt ürünleri yelpazesini tanıttıktan ve gelecek yıl daha fazlasını piyasaya sürmeyi planladıktan sonradır. Ürünleri kendi kanalıyla satılmaktadır. çevrimiçi platformpazar yerlerinde ve ortak markaların mağazalarında.

Uncover kurucu ortağı ve CEO, “Finansmanı daha fazla ürün piyasaya sürmek, ek pazarlara girmek ve ayrıca teknolojimizi ve verilerimizi etkin bir şekilde üretmek, hedef kitlemize ulaşmak ve pazarlamak için ikiye katlamak için kullanıyoruz” dedi. Sneha Mehta TechCrunch’a söyledi.

FirstCheck Africa, Samata Capital, Future Africa, IgniteXL, melek yatırımcıların yanı sıra eski SokoWatch COO’su, Kwenhui Tawah ve eski L’Oreal yöneticisi ve mevcut WPP Scangroup CEO’su Patricia Ithau da turda yer aldı. Yeni finansman, Uncover’ın 2020’deki lansmanından bu yana topladığı toplam tutarı 1.225 milyon dolara getiriyor.

Uncover, Kenya’daki operasyonlarını genişletiyor ve Ocak ayında Nijerya’ya yayılıyor. Bu, kısa bir süre önce pazara yeni bir cilt ürünleri yelpazesini tanıttıktan ve gelecek yıl daha fazlasını piyasaya sürmeyi planladıktan sonradır. Resim Kredileri: Cilt Bakımını Ortaya Çıkarın

Mehta, Uncover’ı birlikte kurdu Yeşim Oyateru (COO) ve Catherine Lee (Danışman), Afrikalı kadın için deneyim ve uzmanlıklarından yararlanarak veri odaklı, dijitale öncelik veren bir sağlık ve zindelik markası oluşturmak için ilham aldı.

Mehta, işletmelerin Afrika’da ölçeklenmesine yardımcı olan 10 yılı aşkın deneyime sahipken, Oyateru bir beslenme uzmanı ve tüketim malları uzmanıdır. Lee, ekonomistten film yapımcısına döndü.

Uncover, Antler’da kuluçkadan sonra başlatıldı. Afrika bitkilerini kullanıyor ve üretimini, ürünlerinin “sağlıklı, güvenli, uygun fiyatlı ve etkili” olmasını sağladığını söyledikleri Koreli orijinal tasarım üreticilerine yaptırıyor.

“Üretimimiz, kararlılık testinden, güvenli bileşenlerden ve formüllerden anlayan dünyanın en iyi teknolojisinden, laboratuvarlarından ve bilim adamlarından yararlandığımız Kore’de (dünyanın en büyük güzellik pazarlarından biri) gerçekleştiriliyor. Bu pazara özel olarak formüle etmemize yardımcı olmak için topluluğumuzdaki kadınların nezaketle bilgi sağladıkları ve ürünlerimizi denedikleri için teslimat yapabiliyoruz,” dedi Mehta.

Başlangıç ​​ayrıca sunar sanal istişareler kurum içi bir estetisyen aracılığıyla ve üretir cilt bakımı daha fazla kullanıcıya ulaşmak için içerik ve yakın zamanda kişiselleştirilmiş öneriler için bir dış görünüm testi başlattı.

“Ürünlerdeki güvenlik eksikliğini, bilgi eksikliğini ve sıkışmışlık hissini ilk elden yaşadım. İnsanların kişiselleştirilmiş bilgiler ve diyet ipuçları da dahil olmak üzere tavsiyeler alması için bu araçları geliştirmemizin bir nedeni de bu.”

Mehta, lansmanından bu yana girişimin gelirinin, ürünlerine yönelik artan talep ve oluşturmaya devam ettiği topluluk sayesinde 20 kat arttığını söylüyor.

“O zamandan beri inanılmaz bir ilgi gördük ve topluluğumuz iki yılda Kenya’da sıfırdan yaklaşık 60.000 kadına ulaştı… marka bilinirliği, sadakat oluşturduk ve eğitim, bilgi ve güçlendirme değerlerimiz pazarda yer edindi.” dedi.

Kıtada Güney Afrika’dan sonraki en büyük güzellik ve kişisel marka pazarları olan Kenya ve Nijerya’dan başlayarak bu topluluğu oluşturmaya ve güçlendirmeye devam etme umutlarını ortaya çıkarın.genel-24