Gizemi nasıl ortaya çıkaracağınızı merak ediyorsanız, Callisto Protokolü Kallipolis ve ‘The Commonality’ başarısının kilidini açın, yalnız değilsiniz. Jacob’ın kalp atışlarını hızlandıran yolculuğunun sonuna, kaçırdığınızın farkına bile varmadan Black Iron ile kolayca ulaşabilirsiniz ve başarı avcıları bile inanılmaz derecede belirsiz başarı tanımı karşısında şaşkına dönebilir: ‘Kallipolis’in gizemini ortaya çıkarın’.

Neyse ki, 2022’nin en iyi korku oyunlarından birinin her santimini araştırdık ve Callisto’nun gözetmenlerinin karanlık işlerinin suçlayıcı ses kayıtlarında açığa çıktığı Black Iron hapishanesinin gizli odalarını bulduk. Callisto Protocol’ün bilgisine açsanız, bu sizin için bir başarıdır. Bu gizli odalar, karşılığında satabileceğiniz öğeler de dahil olmak üzere yararlı malzemelerle doludur. Callisto Protokolü en iyi yükseltmeleri – nerede bulacağınızı bilmeniz gerekse de Callisto Protokolü silahları onlardan yararlanmak için. Tüm söylenenler, Callisto Protocol Kallipolis gizemini keşfetmek ve ‘The Commonality’ başarısının kilidini açmak için gizli odaları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Callisto Protokolü Kallipolis odası 1. konum

İlk gizli oda, “Tıbbi Tesisin Yerini Belirle” hedefini aldıktan hemen sonra, “Salgın” bölümünde bulunur. İlerlemek için sağdaki kapıyı kullanmak yerine sola, B426 Kaynağına doğru ilerleyin. B426 Kaynağına giden kapı kilitli, ancak sağda sıkışarak girebileceğiniz kan bulaşmış bir havalandırma var. Enkaza inin ve yarı açık bir kapıya ulaşana kadar doğrusal koridoru takip edin. Boşluk oldukça küçüktür, ancak ilk Callisto Protokolü gizli odasına ulaşmak için içinden geçebilirsiniz.

Bu gizli oda ne kadar sinir bozucu olsa da, sizi hazırlıksız yakalamak için pusuda bekleyen düşmanlar yok. Hemen sağınızdaki bir önbellek, bozulmamış bir enerji dönüştürücü, sağlık enjektörü ve el topu cephanesi içerir. Odanın sonundaki masada bulunan ‘Gizli Oda 1’ ses kaydını aldığınızdan emin olun.

Callisto Protokolü Kallipolis: Kara Demir cezaevinde Kallipolis'in gizemlerini barındıran ikinci gizli oda.  Duvarları kaplayan afişler ve işaretler ve koridorun ortasında bir Kan kurdu olan inanılmaz derecede karanlık bir oda.

Callisto Protokolü Kallipolis odası 2. konum

İkinci Callisto Protokolü gizli odası, ‘Güç Reaktörünün Yerini Belirleme’ hedefini tamamlarken ‘Aşağıda’ bölümünde bulunabilir. Sizi Power Reactor kontrol odasına götüren merdivene ulaşana kadar Güç İstasyonunda ilerleyin. Merdivenin tepesinde sağa dönmek yerine dikkatinizi hemen önünüzdeki yarığa çevirin.

Dokunaçlar, cesetler ve yumurta keseleriyle dolu bir mağara sistemine girmek için yarıktan geçin. Buradaki yol doğrusaldır, bu yüzden onu takip edin ve mağaranın alt seviyelerine inin. Burada duvarlara kaynaşmış birkaç Blind düşman var, bu yüzden çömeldiğinizden emin olun ve kıpırdanmaya başlarlarsa sessiz bir arkadan bıçaklama ile onları alt edin veya siz onlara ulaşmadan onları duvardan çıkarmak için GRP’yi kullanın.

Yolun sonunda bir kavşak var, sağınızda bir kat merdiven ve solunuzda bir geçit var. Sola doğru devam edin – dikkatli olun, duvara yapışmaya hazır bir Panjur var – ve ikinci gizli odaya girmek için mağara duvarı ile hemen sağınızdaki kapı arasında bir boşluk bulun. Callisto Protocol ‘The Commonality’ başarısı, içeri adım attığınız anda otomatik olarak açılır.

İkinci gizli oda tam olarak birincisi gibi düzenlenmiştir, ancak bu odanın ortasında siz ilerledikçe sizi hemen yakalayacak bir Bloodworm vardır; hızlı bir silah sesiyle çıkarın ya da o işlem düğmesini parçalamaya hazırlanın. Bir kez halledildikten sonra, solunuzdaki masadaki sağlığı ve odanın sonundaki ‘Gizli Oda 2’ ses kaydını almakta özgürsünüz. Ayrıca CPU yazıcı, kokarca silah cephanesi ve sağlık enjektörü içeren bir önbellek var. İkinci gizli odada işiniz bittiğinde, mağaraya geri dönün ve Power Reactor kontrol odasına çıkan merdivenleri kullanın.

Callisto Protocol Kallipolis’in gizemini ortaya çıkarmak ve 2022’nin en iyi bilgisayar oyunlarından birinde ‘The Commonality’ başarısının kilidini açmak için ihtiyacınız olan tek yol bu. Callisto Protokolü iki başlı patron Black Iron’ın size fırlatabileceği en cezalandırıcı biyofaj mutasyonlarından biri tarafından parçalanmaktan bıktıysanız.oyun-2