Lenin Komsomol otomobil fabrikasının eski baş tasarımcısı Igor Zaitsev, Moskvich-2140 ve Moskvich-2141 modellerinin üretildiği 1974’ten 1987’ye kadar işletmede çalıştı. Gazeta.Ru ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Moskvich 3’ün tasarımı hakkında yorum yaptı ve modern göründüğünü ancak modelin tasarım kusurları olduğunu ve daha önce üretilen modellerle süreklilik olmadığını söyledi.Görünüşe gelince, aklıma eski bir şaka geliyor: Chaliapin olsaydım, farklı söylerdim. Genel olarak, araba iyi görünüyor, ancak yapılacak işler var. Bu arabanın geleneksel bir “Çincesi” var. Yandan bakarsanız, kapılarda iki eğik damga göreceksiniz. Benim açımdan bunlardan biri gereksiz, kaldırılması gerekiyor. Bu eksikliğin başka bir çözümü daha var – üst çizgi bir şekilde alta bağlanmalı, başka bir deyişle görsel olarak kapatılmalıdır. Yine de tamponun şeklini biraz değiştirebilirsiniz.


İgor Zaitsev

Fabrikanın bu modelin modernizasyonuna katılmasının pek olası olmadığını, çünkü bunun büyük bir para ve boş zaman meselesi olduğunu öne sürdü. Ne de olsa sadece resim çizmek yeterli değil, pulları değiştirmeniz, ekipmanı ayarlamanız, diğer teknolojileri kullanmanız gerekiyor.

“Bu arabada geleneksel bir “Çin” var.  Süreklilik yok ”diyor Moskvich'in tasarımcısı Moskvich 3 hakkında konuştu

Mevcut araba “Moskvich” in geçmiş yılların modelleriyle hiçbir ortak yanı yoktur. Daha önce üretilen makinelerle bir devamlılık, bağlantı yok. Ayrıca, model yelpazesinde daha önce geçiş yoktu.


İgor Zaitsev

Daha önce Moskvich fabrikası, geçen hafta tanıtılan yeni Moskvich 3 crossover’ın iç mekanıyla ilgili ayrıntıları yayınladı.genel-22