Battlefield 2042’nin lansmanından bu yana bir yıl geçti ve FPS oyunu çok yol kat etti. Geliştirici EA/DICE’ın daha fazla planı var ve şimdi bir Battlefield 2042 yol haritası güncellemesinde 3. Sezondan sonra neler olacağına dair birkaç ipucu verdi.

İlk olarak, mevcut sezonda gelen iki güncelleme var ve ilki Aralık ayında daha sonra çıkacak. Battlefield 2042 güncellemesi 3.1, bayrakları harekete daha yakın hale getirilen ve harita genelinde iyileştirilmiş görünürlük sağlayan Manifest fırlatma haritasının elden geçirilmiş sürümünü tanıtacak.

İkinci Sezon 3 güncellemesi “önümüzdeki yılın başlarında” gelecek ve bu, Arctic Breakaway haritasının büyük revizyonunu içerecek. Yeniden işlenmiş versiyonda, bayraklar tamamen yeniden düzenlenirken, tüm petrol platformu hareketin geri kalanına yaklaştırıldı.

3.2 Güncellemesi ayrıca, Battlefield 2042’nin çıkışından bu yana büyük bir geri bildirim noktası olan klasik Battlefield sınıf sisteminin resmi olarak yeniden tanıtımı olacak. EA/DICE diyor bu süreç boyunca çok şey öğrendi ve 2042’deki uzmanlar hakkında aldığı geri bildirimlerin, gelecekteki Battlefield oyunlarıyla ilgili kararları etkileyecek.

4. Sezon büyük olasılıkla Mart ayında çıkacak ve Battlefield 2042’ye son yeni uzmanı ekleyecek. EA/DICE henüz uzmanı açıklamaya hazır olmasa da, geliştirici keşif sınıfına gireceklerini söylüyor – bu yüzden birilerini bekleyin uzun menzilli bir tüfek dürbünü etrafında yolunu bilen.

Ayrıca 4. Sezonda oyuncular, Discarded’ın elden geçirilmiş versiyonunu bekleyebilirler. EA/DICE, bundan sonra geriye kalan tek lansman haritası olan Kum Saati’ni yenilemek için hala çalıştığını ve bunun bir sonraki geliştirme güncellemesinde oyuna ne zaman ekleneceği hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağını söylüyor – bunun yeni yılın başlarında olmasını bekliyoruz.

5. Sezon yeni bir operatör içermeyecek – geliştiriciler 14’ün memnun oldukları bir sayı olduğunu söylüyorlar – ancak her zamanki yeni haritayı, yeni teçhizatı, yeni araçları ve savaş geçişini içerecek.

En iyi Battlefield 2042 silahları listemize göz atın, ardından İsveç’in vahşi doğasında geçen Sezon 3’ün yeni haritası Spearhead’e göz atın.oyun-2