2021 ve 2022’de piyasaya sürülen birçok amiral gemisi akıllı telefon, temperli Gorilla Glass Victus kullanıyor ancak yeni nesil modellerde Gorilla Glass Victus 2 kullanılacak. Corning bugün bunu tanıttı. Yeni cam, beton gibi sert ve pürüzlü yüzeylere düşürüldüğünde artan mukavemet ile karakterize edilir.Geliştiriciler, camı daha güçlü hale getirmek için yola çıktılar, böylece “bel yüksekliğinden daha pürüzlü yüzeylere düşmelere daha iyi dayanır“. Şirket ayrıca, son dört yılda telefonların %15 daha ağır ve %10 daha büyük hale geldiğini (muhtemelen artan ekran alanından bahsediyor) ve bunun da cam mukavemetindeki artışın nedenlerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Laboratuar testlerinde Gorilla Glass Victus 2, betonu taklit eden bir yüzeye bir metreye kadar yükseklikten düşmeye karşı dayanıklıydı.“, – rakip çözümlerin yarı yükseklikten düşerek kırıldığını belirten şirket dedi. Aynı zamanda, “Victus 2, asfaltı simüle eden bir yüzeye iki metreye kadar düşmeye karşı dayanıklıdır ve [оно] Rakip alüminosilikattan dört kat daha fazla çizilmeye dayanıklı‘, Corning’e göre.

Victus 2’li üretim birimlerinin önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması bekleniyor. Şirket, yeni camı ilk alacak telefonların hangileri olacağını söylemedi, ancak Victus 2 ve Xiaomi 13 telefonlarının duyurularının yakınlığı (bunların yarın sunulması gerekiyordu ancak prömiyeri ertelendi), amiral gemilerinin amiral gemileri olduğunu gösteriyor. Çinli şirket Victus 2’yi ilkler arasında alabilir.genel-22